Robert Lidke „Dziennikarzem Ubezpieczeniowym Roku”

.

Jedynka Polskie RadioRobert Lidke, dziennikarz Jedynki Polskiego Radia, został „Dziennikarzem Ubezpieczeniowym Roku” w VIII Konkursie Dziennikarskim organizowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń. PIU postanowiła nagrodzić Roberta Lidkego za audycje nadawane w Polskim Radiu oraz w TV Biznes.


Robert Lidke jest współtwórcą „Radia Biznes”, pierwszej audycji biznesowej w mediach elektronicznych. Pojawiła się ona w 1989 roku na antenie Programu 1 Polskiego Radia. W latach 1994-2002 pełnił funkcję zastępcy dyrektora radiowej Jedynki, od 2002 do 2007 kierował Działem Gospodarczym w Polskim Radiu. W latach 2007-2009 był redaktorem naczelnym „Gazety Prawnej”.

Ponadto w kategorii „Debiut Roku” wyróżniono Sylwię Wedziuk za teksty zamieszczane w „Miesięczniku Ubezpieczeniowym”, a tytułem „Redakcja Roku” uhonorowano dziennik „Rzeczpospolita”.

Przyznano również dwie nagrody pozaregulaminowe – Zuzannie Redzie za teksty opublikowane na łamach „Rzeczpospolitej” oraz Mariuszowi Gawrychowskiemu za artykuły w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.


stat4u