„Zabójcze żony” - premiera na kanale ID (video)

.

Program „Zabójcze żony” na kanale ID to dramatyczne historie kobiet, które w akcie desperacji chwyciły za nóż i ugodziły nim partnera życiowego. Prawnik i kryminolog dr Casey Jordan przeprowadzi rozmowy ze sprawczyniami, aby dowiedzieć się, co pchnęło je do brutalnych czynów.


Dlaczego zabijają?

Widzowie poznają m.in. historię Sarah Saunders, która po paru latach przygniatającego ją psychicznie małżeństwa postanowiła otruć swojego męża. Gdy dwie podjęte przez nią próby zakończyły się fiaskiem, wtedy użyła noża. Kobieta wbiła go w skroń śpiącego Tommy’ego, a następnie spanikowana wybiegła z domu i skierowała się do sąsiadów, aby wezwać policję. Podczas rozmowy z dyspozytorem numeru alarmowego 911 skłamała, że jej partner został zaatakowany przez czarnoskórego włamywacza, natomiast ona wraz z dzieckiem uciekła z miejsca zdarzenia. Sarah nie wiedziała wtedy, że Tommy jakimś cudem przeżył i wkrótce potem przedstawi całkiem inną wersję zdarzeń. Wersję, która zaprowadzi ją do więzienia.

Zakamarki ludzkiego umysłu

W psychikę „zabójczych żon” postara się wniknąć dr Casey Jordan, kryminolog i specjalistka od analizy zachowań przestępczych. Niektóre z kobiet, z którymi przeprowadza szczere do bólu rozmowy, są na wolności, gdyż ich czyny zostały uznane za działanie w obronie własnej. Inne odsiadują wyroki pozbawienia wolności lub za kratami oczekują na proces za zabójstwo lub jego usiłowanie.

Prowadząca porozmawia też z policjantami, członkami rodzin bohaterek, a także byłymi partnerami bohaterek, przeciwko którym skierowane zostało ostrze noża. W każdym przypadku dr Jordan omówi też sygnały ostrzegawcze odnośnie nakręcania się spirali przemocy domowej, których jej rozmówczynie nie dostrzegały lub nie chciały dostrzec.

Oryg. tytuł: „Wives with Knives”

Emisja: w każdy wtorek o godz. 21:30 na kanale ID


stat4u