|
Chilli ZET zwiększa udział w rynku radiowym |
|
20.12.2009. |
Radio Chilli ZET, które 6. grudnia obchodziło swoje pierwsze urodziny, ma powody do zadowolenia. Według najnowszych badań Radio Track realizowanych przez MillwardBrown rozgłośnia ma już 243 tys. słuchaczy (fala: wrzesień-listopad 2009). W poprzedniej fali liczba ta wynosiła 226 tys.
Duży wzrost zanotowała w grupie celowej. Obecnie może pochwalić się 173 tys. słuchaczy 25:44. W poprzedniej fali osiągnęła wynik 160 tys. Stacja zyskuje również w udziałach w czasie słuchania. Według najnowszych danych w całej populacji udział ten wynosi 0,5%, a w grupie celowej – 0,93%. To najlepsze wyniki w historii Chilli ZET.
Bardzo dobre wyniki stacja zanotowała w Warszawie. Obecnie słucha jej 48 tys. mieszkańców stolicy 15+, podczas gdy w poprzedniej fali było to 34 tys. Spory wzrost Radio Chilli ZET zanotowało w udziale w czasie słuchania. Wynosi on obecnie 2,75%, a w fali poprzedniej – 2,07%. W grupie celowej wzrost ten jest jeszcze bardziej wyraźny. W ostatnich badaniach stacja osiągnęła 5,15%, a w fali sierpień-październik 2009 zanotowała wynik 4,07%.
|