„Ben 10: Kreator Kosmitów” aplikacja Cartoon Network
31.12.2009.
Turner Broadcasting właściciel kanału Cartoon Network uruchomił darmową aplikację, dzięki której użytkownicy strony internetowej www.cartoonnetwork.pl mogą stworzyć własną postać do uniwersum Ben 10 – najpopularniejszego serialu stacji Cartoon Network.„Ben 10: Kreator Kosmitów” pozwala dzieciom z całej Polski tworzyć własnych kosmitów i wyposażać ich w niezwykłe moce. Obcy wykreowani przez dzieci publikowani są w specjalnej galerii, którą mogą przeglądać wszyscy odwiedzający stronę. Dodatkowo kosmici stworzeni przez użytkowników mogą toczyć ze sobą pojedynki.

To druga aplikacja wykorzystująca treści generowane przez użytkowników, którą Turner Broadcasting uruchomił w Polsce w ciągu ostatnich tygodni. To także kolejny krok w kierunku rozwoju gier opartych na zawartości stworzonej przez samych graczy, które zdaniem nadawcy w przyszłości będą odgrywać znaczącą rolę.

W listopadzie Turner Broadcasting uruchomiło „Ben 10: Obca Potęga Kreator Gier”, który umożliwia dzieciom tworzenie własnych gier platformowych. Aplikacja od czasu swojego debiutu zdobyła ogromną popularność w Europie. W Polsce użytkownicy stworzyli już 29 000 gier i zagrali w nie ponad 9 milionów razy.

„Ben 10: Kreator Kosmitów, to zabawny pomysł na aplikację, która daje dzieciakom możliwość zabawy online ze sowimi ulubionymi postaciami z serialu Ben 10. Z doświadczenia wiemy, że treści tworzone przez naszych użytkowników są bardzo ważne dla naszych odbiorców. Takie narzędzia jak Ben 10: Kreator Kosmitów i Ben 10: Kreator Gier pozwalają dzieciom wykorzystać swoją kreatywność w bezpiecznej i interaktywnej przestrzeni” - powiedziała Caroline Casey, dyrektor do spraw rozwoju cyfrowych technologii Turner Broadcasting, EMEA.

„Ben 10: Kreator Kosmitów” i galeria znajdują się w moderowanej zakładce GRY na stronie internetowej Cartoon Network. Aplikacja będzie dostępna na europejskich stronach Cartoon Network.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Dodaj do:
 

:: Polecamy w tv

:: Fotowydarzenia

Jesienne zmiany w telewizji TVP INFO nc+: start nowej platformy satelitarnej

:: Nowości programowe

Nowości programowe - sierpień
echonet   echonetTV