Nie pamiętasz hasła do Facebooka? 5 kroków jak je odzyskać

.

Facebook odzyskanie hasłaUżytkownicy Internetu często z wygody zapamiętują w przeglądarce hasła do poczty, sklepów internetowych i portali społecznościowych. Chociaż przyspiesza to logowanie do naszych ulubionych witryn internetowych, to niesie ze sobą potencjalny problem gdy będziemy chcieli zalogować się na innym urządzeniu.Odzyskaj hasło w Mozilla Firefox

Facebook stał się nieodłącznym elementem każdego dnia dla większości ludzi na świecie. Logujemy się raz, kilka razy dziennie lub jesteśmy cały czas on-line. Żeby przyspieszyć kontakt z naszymi znajomymi i nie tracić cennych sekund na logowanie, to zapamiętujemy hasło w przeglądarce. Od tego momentu nie musimy za każdym razem wpisywać adresu e-mail lub numeru telefonu i hasła.

Wszystko odbywa się codziennie tak samo, do czasu gdy musimy zalogować się na innym komputerze lub urządzeniu mobilnym. Wtedy zastanawiamy się jakie mieliśmy ustawione hasło do naszego konta.

Przeglądarka Mozilla Firefox od początku swojej działalności udostępnia użytkownikom funkcję, o której wie mało internautów. Często ta funkcja ratuje nas przed żmudnym odzyskiwaniem zapomnianych haseł.

5 kroków odzyskania haseł

W zakładce Bezpieczeństwo w przeglądarce Mozilla Firefox możemy zobaczyć listę zapisanych haseł do serwisów, które odwiedzamy.

krok 1:

Z górnego paska menu w przeglądarce naciśnij zakładkę Narzędzia.

Jeżeli nie masz włączonego paska menu, to naciśnij prawy przycisk myszy na górnej belce przeglądarki i z okna wybierz pasek menu.

krok 2:

Z listy rozwijanej wybierz funkcję Opcje.

krok 3:

Po wyświetleniu się strony z funkcjami z lewej strony wybierz Bezpieczeństwo.

krok 4:

Naciśnij przycisk Zachowane hasła.

krok 5:

Na ekranie ukaże się okno. Naciśnij przycisk Wyświetl hasła.

Dzięki tej funkcji już w kilka sekund znamy nasze zapomniane hasło.

Chociaż funkcja jest przydatna to należy ją stosować wyłącznie w naszym komputerze domowym lub urządzeniu mobilnym. Gdy zapamiętujemy hasła w przeglądarce w komputerach, z których korzystają inne osoby, to wzrasta niebezpieczeństwo przejęcia naszego loginu i hasła przez niepożądane osoby.


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

internet:

Odświeżony serwis sportowy portalu Radia Zet

20 sierpień 2019

Radio Zet odświeżyło sekcję sportową w swoim internetowym portalu. Dział sportowy zyskał nowy wygląd, rozszerzoną strukturę oraz zmienioną nawigację. Internauci znajdą również nowe funkcje, które pozwolą na bieżąco śledzić wyniki i informacje sportowe.

UPC rozszerza usługę łącza 1Gb/s w kolejnych miastach

11 lipiec 2019

UPC rozszerza zasięg sieci internetowej opartej o technologię światłowodową. Testowym miastem była Warszawa. Aktualnie operator chce rozszerzyć usługę o kolejnych siedem miast m.in. Gdańsk, Wrocław i Kraków.

Radiozet.pl znalazło się w rankingu TOP20 domen w Polsce

12 czerwiec 2019

Radiozet.pl zakończyło maj z rekordowym wynikiem odwiedzin. W ubiegłym miesiącu portal odwiedziło 7,1 mln realnych użytkowników. W ten sposób serwis znalazł się w rankingu TOP20 polskich domen, zajmując ostatnie 20. miejsce.

Serwisy Grupy Eurozet w TOP 20 rankingu wydawców

20 luty 2019

W styczniu po raz pierwszy serwisy internetowe należące do Grupy Eurozet weszły do rankingu TOP 20 wydawców według firmy badawczej Gemius/PBI, zajmując 19. pozycję. Na czele grupy stanął serwis radiozet.pl.

Piotr Witwicki zastępcą redaktora naczelnego portalu Polsat News

14 styczeń 2019

Piotr Witwicki, dziennikarz i prowadzący Polsat News objął stanowisko zastępcy redaktor naczelnej portalu internetowego stacji informacyjnej Polsat News. To nowe stanowisko w strukturach serwisu. Zmiany pozwolą na większą synergię w pracy zespołów stacji Polsat News...

Ipla Polonia powiększa się o nowe pozycje i kanały

21 październik 2018

Platforma telewizyjna Ipla powiększyła pakiet Polonia dla użytkowników zagranicy o kilkadziesiąt polskich filmów fabularnych oraz o 6 nowych kanałów telewizyjnych od Kino Polska TV. Do biblioteki dodano 50 klasycznych filmów polskiego kina m.in. „Potop” czy...

Eurozet zwiększa udział w Internecie. Raport PBI/Gemius

20 lipiec 2018

Grupa Eurozet w czerwcowym zestawieniu PBI/Gemius awansowała na 25. miejsce podmiotów internetowych. W maju br. była to 29. pozycja w rankingu. Ilu realnych użytkowników odwiedza serwisy internetowe należące do Eurozet?

Google z miliardową karą za monopolizowanie rynku

18 lipiec 2018

Komisja Europejska postanowiła nałożyć wysoką karę na Google. Grzywna ma wynieść 4,2 miliarda euro. W ubiegłym roku na firmę Google została nałożona grzywna za naruszenie usług porównywania cen. Jaki jest powód tegorocznej kary?

WP Pilot rozszerza ofertę. Kino Polska, Stopklatka TV i Zoom TV już dostępne

18 lipiec 2018

Platforma do odbiory telewizji on-line WP Pilot, powiększyła ofertę programową. Na listę kanałów trafiły Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Zoom TV i Stopklatka TV. W jakich pakietach będą dostępne nowe kanały?

Facebook musi przekazać dostęp do konta zmarłej

12 lipiec 2018

Po długim procesie, serwis społecznościowy Facebook będzie musiał przekazać dostęp do konta zmarłej nastolatki, tak orzekł Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhe. Rodzice 15-latki mają nadzieję, że dostęp do profilu pozwoli ustalić przyczynę śmierci ich córki.

Ile jest zarejestrowanych domen .pl? Najnowszy raport NASK

10 lipiec 2018

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) w opublikowanym raporcie za pierwszy kwartał 2018 roku podała ile jest w Polsce utrzymywanych domen z końcówką .pl. Instytut posiada dokładne dane, ponieważ pełni rolę krajowego rejestru nazw internetowych...

Serial „Teoria wielkiego podrywu” w internetowym serwisie HBO GO

05 lipiec 2018

Serial „Teoria wielkiego podrywu” (oryg. The Big Bang Theory) będzie dostępny w internetowym serwisie wideo na życzenie HBO GO. Co miesiąc będą dostępne kolejne dwa sezonu serialu. Swoją sławę medialną serial zdobył dzięki Sheldonowi Cooperowi,...

stat4u