IV Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Dwójce PR

.

Dwójka Polskie RadioW najbliższą niedzielę, 21 marca, w Warszawie rozpocznie się XIV Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Program 2 Polskiego Radia, patron medialny przedsięwzięcia, zaprasza słuchaczy na transmisje czterech koncertów tegorocznego festiwalu.


W niedzielę o godz. 19:30 będzie można wysłuchać koncertu inauguracyjnego, w którym wezmą udział artyści z Chin: Jian Wang – wiolonczela, Xu Xiao Ying – sopran oraz Xiaoyong Yang – baryton, a wraz z nimi wystąpi Shanghai Symphony Orchestra pod dyrekcją Longa Yu. W programie znajdą się utwory wybitnych kompozytorów chińskich – To the West End Qiganga Chena i Pieśń o ziemi na sopran, baryton i orkiestrę op. 47 Xiaoganga Ye, a także Koncert wiolonczelowy Roberta Schumanna, którego 200. rocznica urodzin przypada w tym roku.

W sobotę, 27 marca o godz. 19:30, na antenie radiowej Dwójki zabrzmi Euryanthe Karola Marii Webera. Co roku podczas Festiwalu Wielkanocnego wykonywana jest opera w wersji koncertowej, przygotowana przez Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Łukasza Borowicza i Chór Polskiego Radia w Krakowie. Tym razem wybór padł na jedną z najważniejszych oper wczesnego romantyzmu. W partii tytułowej wybitna niemiecka śpiewaczka Melanie Diener – sopran, a oprócz niej wystąpią także Helena Juntunen – mezzosopran, Stephen Gadd – baryton, John Mac Master – tenor, Wojtek Gierlach – bas, Dan Karlström – tenor, Izabela Matuła – sopran, oraz Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej.

W poniedziałek, 29 marca o godz. 17:00, Dwójka nada transmisję recitalu fortepianowego Erica Le Sage z cyklu „Romantyczne wizje Schumanna” z muzyką wybitnego niemieckiego kompozytora, rówieśnika i entuzjasty twórczości Chopina. W programie znajdą się Papillons (Motyle) op. 2, Kreisleriana op. 16, Utwory fantastyczne op. 111 oraz Karnawał op. 9.

Natomiast w Wielki Piątek, 2 kwietnia o godz. 19:30, będzie można wysłuchać Requiem Hectora Berlioza pod batutą legendarnego szwajcarskiego dyrygenta, Charlesa Dutoit. Wystąpią: Paul Groves – tenor, Günther Groissböck – baryton, Chór Filharmonii Narodowej, Chór Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Sinfonia Varsovia.

Program 2 Polskiego Radia zarejestruje większość koncertów XIV Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena i odtwarzać je będzie na swojej antenie w nadchodzących miesiącach.


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

radio:

Rośnie słuchalność RMF Classic. Najwyższy wynik w historii stacji

23 maj 2019

RMF Classic pobił rekord słuchalności swojej anteny. Według najnowszej fali badań RMF Classic słucha 695 tysięcy osób dziennie. To najwyższy wynik w przeszło 16-letniej historii stacji. Ilu przybyło słuchaczy?

Radio Wawa z nowym logotypem i identyfikacją wizualną

29 grudzień 2018

Radio Wawa wprowadziło nowe logo oraz zmieniło stronę internetową stacji. To kolejny etap zmian, który został zapoczątkowany wprowadzeniem hasła pozycjonującego „Najlepsze Polskie Hity” i nową oprawą muzyczną. Co nowego jeszcze czeka słuchaczy radia?

„Wygraj jednym słowem”. Konkurs Radia Złote Przeboje

28 grudzień 2018

Radio Złote Przeboje przygotowało dla słuchaczy nowy konkurs antenowy. Od najbliższej środy konkurs będzie prowadzony na antenie stacji od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-18:00. Można w nim wygrać można nagrody pieniężne.

Nocna seksualna „Gra wstępna” w Antyradiu

11 listopad 2018

Antyradio wprowadza nową nocną audycję radiową. „Gra wstępna” ma być programem o seksie, kulturze, technologii i sporcie. Tytułowa „Gra wstępna” ma przedstawić zabawne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Audycja powstaje we współpracy z magazynem Playboy.

RMF FM zwycięzcą konkursu Top Marka 2018 w kategorii Radio

06 listopad 2018

RMF FM po raz piąty zdobyło 1. miejsce w kategorii Radio w konkursie Top Marka 2018 organizowanym przez miesięcznik „Press” i agencję informacyjną „Press-Service Monitoring Mediów”. To już jedenasta edycja konkursu medialnego.

Radio Eska uruchomiło profil medialny na TikTok

04 listopad 2018

Radio Eska rozwija swoją obecność w mediach społecznościowych. Stacja postanowiła uruchomić medialne konto na platformie TikTok. Filmy publikowane na platformie przez nadawcę generują wiele wyświetleń. Eska zapowiada w najbliższym czasie specjalne akcje na platformie TikTok.

Andrzej Piaseczny współprowadzącym w Meloradio

29 wrzesień 2018

Piosenkarz Andrzej Piaseczny dołączy do ekipy współprowadzących audycje na antenie Meloradia, należącego do Grupy Eurozet. Piasecznego będzie można usłyszeć od najbliższego poniedziałku od godziny 10:00 w prowadzonym przez Małgorzatę Kościelniak paśmie „Twój dzień z Melo”.

Słuchacze podjęli decyzję. Mia Nesti Baka z tytułem Playmate Antyradia

14 wrzesień 2018

Antyradio rozstrzygnęło konkurs na Playmate Antyradia. Decyzją słuchaczy i czytelników magazynu Playboy zwyciężyła Mia Nesti Baka, której sesję zdjęciową w rockowym klimacie będzie można zobaczyć w listopadowym numerze magazynu.

15 lat RMF Classic. Jakie nowości w jesiennej ramówce?

06 wrzesień 2018

Jesienią minie 15 lat od powstania RMF Classic. Z tej okazji stacja radiowa za pośrednictwem słuchaczy chce stworzyć listę największych filmowych przebojów, które są emitowane na antenie. Jakie nowości usłyszymy w jesiennej ramówce RMF Classic?

Nowa prowadząca Radia Zet. Ewelina Pacyna dołączyła do redakcji

31 sierpień 2018

Ewelina Pacyna dołączyła do redakcji Radia Zet. Będzie w zespole prowadzących. Pacyna będzie prowadzić antenę w każdą sobotę i niedzielę w paśmie „Popołudnie z Radiem Zet” w godzinach 15:00 – 19:00. Ewelina Pacyna przed mikrofonem...

Ruszył plebiscyt o tytuł „Przeboju lata Radia Zet”

27 sierpień 2018

Kończy się okres wakacyjny. Radio Zet chce podsumować ten czas wybierając przebój lata w specjalnym plebiscycie. Redakcja muzyczna stacji wytypowała 60 tanecznych utworów, które królowały podczas tegorocznych wakacji na antenie Radia Zet.

Radio Wawa zmienia hasło i oprawę muzyczną

21 sierpień 2018

Radio Wawa nadające tylko polskie utwory zmieniło oprawę muzyczną i hasło promocyjne. Dotychczasowe hasło „Zawsze Polska Muzyka” zostało zastąpione przez „Najlepsze Polskie Hity”, które ma odpowiadać aktualnej zawartości muzycznej anteny.

stat4u