Oderwanie się od codzienności. „Życie na pustkowiu” w BBC Earth

Reklama
telewizja BBC EarthKażdemu z nas zdarza się czasem marzyć o porzuceniu codziennych obowiązków i ucieczce od zgiełku współczesnego życia. Są jednak ludzie, którzy wprowadzają swoje pragnienia w życie i to w dość skrajnej formie. Podróżnik i odkrywca Ben Fogle w programie „Życie na pustkowiu” przemierzy najdalsze zakątki świata.



Teksańska Pustynia i Alaska oazą spokoju?

Ben chce zapoznać ludzi, którzy zdecydowali się na drastyczną zmianę stylu życia i odcięcie od cywilizacji.

Na teksańskiej pustyni spotyka byłego fotografa z Nowego Jorku, który zamienił swoje modne wielkomiejskie życie na ciszę i spokój, a apartament na zbudowaną własnoręcznie skromną blaszaną chatkę.

Na Alasce, spotyka parę z Seattle, która przemierzyła na własnych nogach niemal 6500 km żeby osiedlić się w górach. Para wspólnie z dwójką małych dzieci mieszka teraz w zbudowanym samodzielnie namiocie w stylu mongolskiej jurty i pół roku spędza na pieszych wędrówkach po dzikich bezdrożach.

W Australii, Ben odwiedza dawnego biznesmena, który, po stracie większości swoich życiowych oszczędności w krachu na giełdzie w 1987 roku, zdecydował się przenieść na Restoration Island, która stanowi dom dla niektórych z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie.

70% Polaków zmęczonych codziennym życiem

Z badania przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie BBC Earth w styczniu tego roku wynika, że aż 70% Polaków przyznaje, że czasem są tak zmęczeni codziennym życiem, że mają ochotę rzucić wszystko i wyjechać w jakieś spokojne miejsce. Zapytani o to, jak wykorzystaliby taki wolny czas, jedni mówią o leniuchowaniu, leżeniu na plaży i piciu drinków, inni o poszukiwaniu spokoju, kawałku działki, na której można coś samemu posadzić, część poszukiwałaby wrażeń w egzotycznych krajach, są wreszcie i tacy, którzy chcieliby poświęcić swój czas innym np. wyjeżdżając na misję do Afryki. Najczęstszymi powodami, dla których chcielibyśmy uciec od codzienności jest stres (53%) i pochłaniająca zbyt dużo czasu praca (49%).

Emisja: od 2 sierpnia o godz. 16:00 w BBC Earth


Reklama
Reklama