Internet

Z jakich aplikacji najchętniej korzystają Polacy?

Urządzenia mobilne wspomagają coraz więcej codziennych czynności. Od komunikacji do rozrywki. Jakich aplikacji używają polscy użytkownicy? Dowiedz się jaki jest również średni czas z ich korzystania. Prezentujemy najnowsze dane za grudzień.

Więcej…

Rosyjskie kary dla Google, Tik Tok i Pinterest

Federacja Rosyjska nałożyła kary finansowe na podmioty medialne. Jest to związane z nieprzestrzeganiem ustawy o tzw. „samokontroli”, która zakłada moderację i usuwanie treści niezgodnych z rosyjskim prawem.

Więcej…

NTV Live Audio dostępne w Polsce

Należąca do grupy RTL niemiecka telewizja informacyjna NTV rozszerza ofertę dostępu do treści jako strumień audio. Nowa usługa ma być przeznaczona dla osób, które nie mają możliwości oglądania telewizji tradycyjnej lub przez platformy internetowe.

Więcej…

Blokada streamingu rosyjskich firm medialnych

Litewski regulator ds. radia i telewizji podjął decyzję o blokadzie adresów IP, za których pośrednictwem jest możliwość oglądania rosyjskiej telewizji. Blokada dotyczy tych kanałów, których nadawanie jest zabronione na terenie Litwy. Publikujemy listę stacji objętych sankcjami.

Więcej…

Firmy hostingowe w Rosji

Rosyjski regulator elektroniczny Roskomnadzor wprowadził na specjalną listę dwanaście firm zagranicznych świadczących usługi hostingowe na terytorium Federacji Rosyjskiej. Co oznacza ta lista dla firm?

Więcej…

Od początku kwietnia nastąpiło zwiększenie wiadomości phishingowych, których adresatami są użytkownicy serwisów społecznościowych Instagram i Facebook. Fałszywe wiadomości rzekomo mają pochodzić od pracowników obu platform.

Więcej…

Reklama