Nie pamiętasz hasła do Facebooka? 5 kroków jak je odzyskać

Facebook odzyskanie hasłaUżytkownicy Internetu często z wygody zapamiętują w przeglądarce hasła do poczty, sklepów internetowych i portali społecznościowych. Chociaż przyspiesza to logowanie do naszych ulubionych witryn internetowych, to niesie ze sobą potencjalny problem gdy będziemy chcieli zalogować się na innym urządzeniu.Odzyskaj hasło w Mozilla Firefox

Facebook stał się nieodłącznym elementem każdego dnia dla większości ludzi na świecie. Logujemy się raz, kilka razy dziennie lub jesteśmy cały czas on-line. Żeby przyspieszyć kontakt z naszymi znajomymi i nie tracić cennych sekund na logowanie, to zapamiętujemy hasło w przeglądarce. Od tego momentu nie musimy za każdym razem wpisywać adresu e-mail lub numeru telefonu i hasła.

Wszystko odbywa się codziennie tak samo, do czasu gdy musimy zalogować się na innym komputerze lub urządzeniu mobilnym. Wtedy zastanawiamy się jakie mieliśmy ustawione hasło do naszego konta.

Przeglądarka Mozilla Firefox od początku swojej działalności udostępnia użytkownikom funkcję, o której wie mało internautów. Często ta funkcja ratuje nas przed żmudnym odzyskiwaniem zapomnianych haseł.

5 kroków odzyskania haseł

W zakładce Bezpieczeństwo w przeglądarce Mozilla Firefox możemy zobaczyć listę zapisanych haseł do serwisów, które odwiedzamy.

krok 1:

Z górnego paska menu w przeglądarce naciśnij zakładkę Narzędzia.

Jeżeli nie masz włączonego paska menu, to naciśnij prawy przycisk myszy na górnej belce przeglądarki i z okna wybierz pasek menu.

krok 2:

Z listy rozwijanej wybierz funkcję Opcje.

krok 3:

Po wyświetleniu się strony z funkcjami z lewej strony wybierz Bezpieczeństwo.

krok 4:

Naciśnij przycisk Zachowane hasła.

krok 5:

Na ekranie ukaże się okno. Naciśnij przycisk Wyświetl hasła.

{gallery}/galeria/08_10_2015{/gallery}

Dzięki tej funkcji już w kilka sekund znamy nasze zapomniane hasło.

Chociaż funkcja jest przydatna to należy ją stosować wyłącznie w naszym komputerze domowym lub urządzeniu mobilnym. Gdy zapamiętujemy hasła w przeglądarce w komputerach, z których korzystają inne osoby, to wzrasta niebezpieczeństwo przejęcia naszego loginu i hasła przez niepożądane osoby.