„Ojciec Redaktor” nowym naczelnym portalu Gazeta.pl

Rafał Madajczak redaktorem naczelnym portalu informacyjnego Gazeta.pl

Rafał Madajczak, znany jako „Ojciec Redaktor” objął funkcję redaktora naczelnego Gazeta.pl. Dotychczas jako dyrektor kreatywny Gazeta.pl był współtwórcą m.in. „Alarmu dla klimatu” – najbardziej zasięgowej akcji w historii portalu, a także wielu nagradzanych kampanii, jak „Nie karm Putina”.

Nacisk na aktywizm i innowacyjność

Jako redaktor naczelny Gazeta.pl Rafał Madajczak będzie nadzorował pracę wydawców strony głównej portalu oraz dział rozwoju marki, a także odpowiadał za jakość i dobór treści tworzonych we wszystkich redakcjach Gazeta.pl. Do jego obowiązków będzie należało stanie na straży deklaracji redakcyjnej Gazeta.pl oraz tworzenie i realizacja atrakcyjnej linii redakcyjnej, która położy nacisk na aktywizm oraz innowacyjność. 

Przywitanie Rafała Madajczaka z użytkownikami Gazeta.pl

Tradycyjne portale nie są już konkurencją

Czasy, gdy media internetowe rywalizowały ze sobą w ramach sztywnych kategorii „portale” czy „serwisy tematyczne”, już nie istnieją – nie w świecie, gdzie żyje aż 50 mln osób, które mają co najmniej 100 tys. obserwujących czy fanów w sieci. Każdego dnia każda z nich może pokazywać coś ciekawszego niż tradycyjne media. To oznacza, że Gazeta.pl walczy o uwagę odbiorców nie tylko z innymi portalami, ale także z twórcami treści, streamerami, tiktokerami i każdą osobą, która w ciekawy sposób opowiada o świecie. To uczy pokory i jednocześnie podnosi nam poprzeczkę – mówi Rafał Madajczak, nowy redaktor naczelny Gazeta.pl

Reklama