Jak odzyskać hasło do programu ZUS Płatnik? Szybki sposób

Reklama

Program Płatnik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest nadal w użyciu przez działy kadr. Jak odzyskać hasło do bazy danych lub do konta administratora? Jest to możliwe dzięki prostej bezpłatnej aplikacji, która uratowała niejednego pracownika z opresji.

Jak odzyskać hasło do Płatnika?

 

1. Na początku należy zorientować się jaką wersję Płatnika posiadamy zainstalowaną na komputerze. Jest to napisane pod ikoną programu, która najczęściej znajduje się na Pulpicie.

Aktualna wersja ZUS Płatnik: 10.02.002. Numer wersji programu będzie potrzebny w kolejnych punktach odzyskiwania.

(Ikona programu Płatnik)

2. Następnie należy pobrać program Koala Ratownik 2.0 lub Koala Ratownik 3.0. Program jest spakowany w rozszerzeniu .zip. Jeżeli nie wiesz jak rozpakować tego typu plik, to przeczytaj nasz poradnik odnośnie rozpakowywania archiwów.

(Spakowany program Koala Ratownik)

3. Po rozpakowaniu w katalogu pojawi się ikona programu Koala Ratownik. Należy nacisnąć ją dwa razy.

(Ikona rozpakowanego katalogu z programem Koala Ratownik)

(Zawartość katalogu z programem Koala Ratownik)

4. W polu obok napisu „Wersja Płatnika:” wpisz wersję programu Płatnik, którą masz zainstalowaną w komputerze. To ten numer wspomniany w punkcie 1. Pamiętaj, wpisując numer wersji o kropkach między liczbami np. 10.02.002

(Wygląd programu przed dekodowaniem haseł)

5. Ostatnim punktem jest naciśnięcie przycisku „Dekoduj”. Wówczas program wyświetli imię i nazwisko osoby (pracownika obsługującego program) i przede wszystkim hasło administratora programu oraz hasło dostępu do bazy danych.

(Podgląd zdekodowanych haseł)

Reklama
Reklama