Portal ECHONET patronem medialnym publikacji „Pocket History of Poland”

Reklama

Portal ECHONET patronem medialnym książki „Pocket History of Poland”. Pocket History of Poland to literacki debiut Dariusza Sirko, studenta Szkoły Nauk Społecznych Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Książka powstała z materiałów wykładu o Polsce w trakcie projektu mobilności europejskiej na Maderze organizowanym przez Fundacje Rozwoju Przedsiębiorczości.

Pozycja jest dedykowana przede wszystkim obcokrajowcom, którzy wiedzą na temat naszego kraju niewiele lub bazują na nieprawdziwym stereotypie, czy nieścisłych informacjach o Polsce i Polakach. W książce jest też o mediach, co nie jest standardem dla typowych książek o historii Polski. Jednak, jak uważa autor, media są jednym z głównych elementów tworzenia historii najnowszej. Dlatego te znalazły swoje miejsce w Pocket History of Poland,- najprawdopodobniej najkrótszej książce o Polsce i Polakach.

Okładka i wystrzałowe ilustracje autorstwa Małgorzaty Starszak otwierają każdy z jedenastu rozdziału książki. Kieszonkowa wersja historii Polski to świetny prezent dla znajomych z zagranicy.

Książka dostępna jest w księgarniach internetowych, mi.in.:

https://ksiegarnia.pwn.pl/Pocket-History-of-Poland,772098315,p.html

Od stycznia również w wersji e-book poprzez platformę Amazon.

Reklama
Reklama