Premiera książki „Historia filozofii politycznej”

Reklama

portal ECHONETPortal ECHONET objął patronatem medialnym publikację „Historia filozofii politycznej”. Książka została napisana przez filozofa i historyka myśli politycznej prof. W. Juliana Korab – Karpowicza. Publikacja to pierwsza książka przedstawiająca historię filozofii politycznej napisana przez polskiego autora.

Portal ECHONET objął patronatem medialnym publikację Wydawnictwa Marek Derewiecki - „Historia filozofii politycznej.”

„Historia filozofii politycznej” to pierwsza książka przedstawiająca historię filozofii politycznej napisana przez polskiego autora. Adresowana do szerokiego kręgu odbiorców, nie jest suchym podręcznikiem lecz pasjonującą lekturą. Jest próbą pokazania, że rozważania o polityce Tukidydesa, Platona, Arystotelesa, Cycerona, św. Tomasza z Akwinu i innych wpływowych myślicieli, aż do Hobbesa i Locke'a, są nadal myślą żywą, która może nas pobudzić do własnych przemyśleń.

Składa się z szeregu indywidualnie ujętych esejów, przedstawiających ich poglądy oraz wprowadzających do głównych zagadnień filozofii politycznej. Jest także próbą filozoficznego ujęcia przedmiotu. Przedstawia historię myśli politycznej Zachodu jako wielką debatę na temat relacji między polityką a etyką.

Ukazuje ewolucję myślenia o polityce i rozdarcie wewnętrzne cywilizacji zachodniej, jakie jest wynikiem zderzenia się dwóch formacji kulturowych - klasyczności z modernością.

Informacja o autorze:

W. Julian Korab - Karpowicz filozof, historyk myśli politycznej, politolog, profesor stosunków międzynarodowych i filozofii Anglo-Amerykańskiego Uniwersytetu w Pradze. Studiował filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a następnie kontynuował studia za granicą. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Ameryki w Waszyngtonie, doktor Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Wykładał na uniwersytetach Kyung Hee w Seulu i Bilkent w Ankarze. Autor wielu prac naukowych z zakresu filozofii i myśli politycznej. Wydał m. in. A History of Political Philosophy: from Thucydides to Locke (2010).

Więcej informacji:

Wydawnictwo Marek Derewiecki

 

Reklama
Reklama