Pro7, SAT.1 i KabelEins pozostaną na satelicie Astra 19,2°E

Pro7, SAT.1 i KabelEins na satelicie Astra 19,2°E
Reklama

ProSiebenSat.1 podpisało przedłużenie umowy na dalszą dystrybucję swoich kanałów za pośrednictwem satelitów firmy SES. Kanały te będą nadal dostępne na swojej głównej pozycji 19,2°E. Nowa umowa obejmuje również integrację usług.

Znane kanały pozostaną na pozycji 19,2°E

ProSiebenSat.1 jest nadawcą wiodących kanałów telewizyjnych na niemieckim rynku medialnym, takich jak: ProSieben, SAT.1 oraz KabelEins. Przedłużenie umowy z operatorem satelitarnym SES zakłada dystrybucję programów w Niemczech i Austrii z wykorzystaniem satelitów umieszczonych na pozycji 19,2°E. Na tej pozycji znajdują się satelity Astra, które dostarczają większość kanałów telewizyjnych do niemieckich domów.

Integracja usług Joyn i HD+ TV

W ramach umowy zintegrowane zostaną treści serwisu Joyn z aplikacją HD+ TV należącą do firmy SES. Oznacza to, że kanały HD ProSiebenSat.1 będą nadal dostępne za pośrednictwem platformy HD+, a dodatkowa zawartość Joyn będzie dostępna dla użytkowników aplikacji HD+ TV.

W Austrii umowa obejmie rozszerzenie pojemności satelitarnej i usług uplink w celu dystrybucji kanałów ProSiebenSat.1 zarówno w jakości SD, jak i HD.

 

Reklama
Reklama