Cyfrowy Polsat i Cyfra+ zmieniają parametr FEC

.

Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat i Cyfra+, którzy współdzielą transpondery na satelitach Hot Bird 13E, planują przeprowadzić wspólnie 25 sierpnia br.zmianę parametrów transmisji satelitarnej – FEC. Zmiana będzie wiązać się z koniecznością przeprogramowania dekoderów obu platform cyfrowych.Ma to na celu wykorzystanie nowych możliwości oferowanych przez satelity i podniesienie standardu usług platform cyfrowych Cyfra+ oraz Cyfrowy Polsat.

Zmiana parametru FEC zapewni operatorom większą pojemność na satelitach, pozwoli na korzystanie w pełni z możliwości, jakie oferuje nowoczesna flota satelitów Hot Bird oraz na zwiększenie jakości lub udoskonalanie usług i serwisów dodanych.

Cyfrowy Polsat i Cyfra+ zaplanowały zmianę parametru na 25 sierpnia o godz. 5.30. Spółki zdecydowały się na synchronizację działań, aby proces był jak najmniej dotkliwy dla abonentów obydwu platform.

Cyfra+ i Cyfrowy Polsat współdzielą wiele transponderów na satelitach Hot Bird i dzięki wspólnej akcji dekodery abonentów obydwu platform zostaną przeprogramowane jednocześnie.

Zmiana parametru FEC – w zależności od posiadanego przez abonenta dekodera – może spowodować zanik odbioru programów. Dotyczy to kanałów nadawanych za pośrednictwem transponderów Cyfry+ nr 110, 114, 15, Cyfrowego Polsatu – nr 74, 79 oraz – w ofercie CYFRY+ – pakietu kanałów audio Music Choice.

Dekodery wyposażone w funkcję „auto FEC” dokonają zmiany parametrów automatycznie, w sposób niezauważalny dla widzów (wszystkie nowe modele dekoderów Cyfrowego Polsatu oraz wszystkie modele.

Sagem, Strong oraz dekodery HD Cyfry+). Użytkownicy pozostałych modeli w razie zaniku obrazu, aby go przywrócić, będą jedynie musieli wprowadzić dekoder na kilka minut w tryb „standby” lub przeprogramować go zgodnie z instrukcją obsługi, np. poprzez włączenie funkcji wyszukiwania kanałów.

Operatorzy przygotowują kampanię informacyjną skierowaną do abonentów. Klienci Cyfry+ zostaną poinformowani o konieczności przeprogramowania dekoderów m.in. za pomocą paska widocznego na ekranie telewizora, planszy na kanale INFO (kanał 25), teletekstu Canal+, komunikatu w skrzynce odbiorczej dekodera, poczty elektronicznej i elektronicznego newslettera Cyfra+ Biuletyn, komunikatu głosowego na infolinii (IVR), strony cyfraplus.pl i serwisu Internetowe Centrum Abonentów.

Cyfrowy Polsat ze swoimi abonentami skontaktuje się telefonicznie, listownie, za pośrednictwem komunikatów na dekoder oraz SMS-ów.


platformy satelitarne:

Przewijanie reklam w dekoderach Cyfrowego Polsatu

14 luty 2020

Po przeprowadzeniu testów Cyfrowy Polsat na stałe wprowadził funkcje umożliwiające m.in. przewijanie reklam oraz zatrzymywanie oglądanego programu. Funkcje o nazwie TimeShift, CatchUP i reStart są dostępne w dekoderze EvoBox HD oraz EvoBox Lite.

Wtorkowe mecze Ligi Mistrzów UEFA w „otwartym oknie” CP

23 październik 2018

Cyfrowy Polsat postanowił 23 października odkodować dla wszystkich abonentów rozgrywki Ligi mistrzów UEFA. W ramach promocji klienci platformy satelitarnej będą mogli obejrzeć 8 rozgrywanych tego dnia meczów bez dodatkowych opłat w ramach tzw. „otwartego okna”.

Pierwszy kanał w jakości 4K. Canal+ 4K Ultra HD już nadaje

17 maj 2018

Platforma satelitarna NC+ wprowadziła do oferty własny kanał w jakości 4K. Canal+ 4K Ultra HD będzie transmitował wybrane wydarzenia sportowe oraz filmy, seriale, widowiska muzyczne i programy dokumentalne. W jakim pakiecie jest dostępny Canal+ 4K...

Cinemax i Eleven Sports w pakiecie Rodzinnym HD

22 sierpień 2017

Cyfrowy Polsat uruchomił nową promocję. Do oferty operatora z pakietem Rodzinnym HD i kanałami premium Cinemax HD i Cinemax 2 HD dołączyły kanały z paczki sportowej Eleven Sports. Abonenci w ramach promocji będą mogli oglądać...

Otwarte okno NC+ z Comedy Central HD

12 kwiecień 2017

Platforma satelitarna NC+ uruchomiła dla abonentów „otwarte okno” z telewizją Comedy Central HD. Klienci będą mogli zapoznać się z ofertą kanału. Ramówka stacji jest wypełniona serialami komediowymi m.in. „Teoria wielkiego podrywu”, „Przyjaciele” czy „Zwariowany świat...

NC+ rozszerza ofertę telewizyjną o WP

14 marzec 2017

Telewizja WP została dołączona do oferty programowej operatora satelitarnego NC+. Nowy kanał portalu WP.pl nadaje od początku grudnia ubiegłego roku. Sztandarowym programem telewizji jest #dziejesię prowadzony przez Macieja Orłosia o godz. 16:50.

Polsat Doku HD w ofercie Cyfrowego Polsatu

11 luty 2017

Do oferty platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat dołączył Polsat Doku. To nowy kanał rodziny Polsat, który w ramówce będzie emitować programy dokumentalne. Polsat Doku jest dostępny w Cyfrowym Polsacie od pakietu Mini HD oraz w mobilnym...

Nowa TV od pakietu Mini HD w Cyfrowym Polsacie

28 styczeń 2017

Platforma satelitarna Cyfrowy Polsat dołączyła do oferty kanał Nowa TV. Stacja emituje programy o charakterze rozrywkowym, informacyjnym, filmy fabularne i seriale. Nowa TV jest dostępna dla abonentów od pakietu Mini HD.

Orange z nowym kanałem HD. TV Puls HD już na liście

10 styczeń 2017

TV Puls HD po raz kolejny zwiększa zasięg kanału. Tym razem stacja dołączyła do oferty Orange. TV Puls HD zameldował się na 7 pozycji listy kanałów. Ponadto TV Puls HD jest dostępny w największych sieciach...

Zmiana listy kanałów Cyfrowego Polsatu. TV Puls na dalszej pozycji

08 styczeń 2017

Na początku stycznia platforma satelitarna Cyfrowy Polsat zmieniła część pozycji kanałów znajdujących się w ofercie. Podczas zmian najwięcej straciła TV Puls, która plasuje się w TOP 10 najchętniej oglądanych telewizji w Polsce. Cyfrowy Polsat przeniósł...

TV Puls HD na platformie Cyfrowy Polsat

28 grudzień 2016

Cyfrowy Polsat włączył do oferty programowej TV Puls HD. To druga platforma satelitarna, która dołączyła TV Puls HD. Jako pierwsza dołączyła kanał w październiku platforma NC+. W ostatnim czasie CP rozszerzył listę kanałów o ZoomTV...

Otwarte okno Cyfrowego Polsatu na święta. 28 kanałów

06 grudzień 2016

Cyfrowy Polsat przygotowuje się do świąt. Oprócz promocyjnych ofert, platforma przygotowała „otwarte okno”. To element promocji, polegający na odkodowaniu kanałów, które na co dzień nie są dostępne w niższych pakietach. W tym roku CP odkoduje...