BBC HD w ofercie platformy satelitarnej Cyfra+

Cyfra+ mediaBBC Worldwide Channels i platforma satelitarna Cyfra+, podpisały umowę dystrybucyjną, dzięki której międzynarodowy kanał nadawany przez BBC w standardzie High Definition, został dodany do oferty platformy. Kanał BBC HD jest dostępny w pakiecie Prestiżowy HD+ oraz w opcji HD Mix.BBC HD jest również dostępny jako pojedynczy kanał, który można dokupić do posiadanego pakietu. Program będzie można oglądać zarówno po polsku, z polskim lektorem, jak i w oryginalnej wersji językowej. Abonenci Cyfry+ znajdą go w dekoderach na pozycji 61.

„BBC HD to świetna marka, dobrze znana w Polsce. Jestem przekonana, że szybko zdobędzie wiernych widzów wśród naszych abonentów. BBC HD to 14 z kolei kanał w wysokiej rozdzielczości w ofercie Cyfry+” - powiedziała Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy.

„Naszym celem jest, aby BBC HD – kanał oferujący jeden z najciekawszych programów na świecie – docierał do jak największej liczby domów. Dzięki umowie z Canal+ Cyfrowy łączna liczba gospodarstw domowych w Polsce, w których będzie dostępny BBC HD wzrasta do 750 tys. Spodziewam się owocnej współpracy z platformą Cyfra+ i kolejnych sukcesów” - powiedział Dean Possenniskie, General Manager and SVP EMEA, BBC Worldwide Channels.