Cyfrowy Polsat: „Nie działamy na szkodę nc+”

W związku z pojawiającymi się informacjami, że za działalnością strony antyncplus.pl i profilu „Anty NC+” w serwisie Facebook odpowiedzialny jest Cyfrowy Polsat, platforma wydała oświadczenie. Oznajmiła w nim, że nie jest autorem, ani fundatorem tych stron i nie prowadzi aktywności działających na szkodę nc+Losowe a nie celowe reklamy

Cyfrowy Polsat tłumaczy, że obecność bannerów reklamowych platformy na wymienionych stronach wynika z naturalnego mechanizmu działania reklamy internetowej i jest wynikiem algorytmów firm Google lub Facebook, których celem jest jak najefektywniejsze pozyskanie powierzchni reklamowej – czyli jak najskuteczniejsze dotarcie do grupy docelowej przy możliwie najniższych kosztach.

Reklamy generowane są losowo na podstawie informacji, które zapisują się w przeglądarce. Mechanizm wyświetla pokrewne reklamy, wg kategorii informacji, których poszukuje internauta.

Operator poinformował, że prowadzi działalność w oparciu o najwyższe standardy etyczne i ładu korporacyjnego oraz zasady uczciwej konkurencji.