Thomas Rabe prezesem zarządu RTL Deutschland

Thomas Rabe prezesem niemieckiego RTL
Reklama

Grupa RTL dokonała reorganizacji zarządu niemieckiego oddziału RTL. Dotychczasowy dyrektor generalny Bertelsmann i RTL Group Thomas Rabe, obejmie stanowisko prezesa zarządu RTL Deutschland. Jakie jeszcze zmiany nastąpiły w kadrze zarządzającej?

Nowe osoby w zarządzie RTL Deutschland

W skład zarządu RTL Deutschland weszli Matthias Dang (Co-CEO), Alexander Glatz (CFO) i Oliver Radtke, który jest odpowiedzialny za ogólną koordynację połączenia RTL Deutschland i Gruner+Jahr (G+J).

Andreas Fischer Executive Vice President (EVP) Business Development w RTL Group, dołączył do zarządu jako Chief Operating Officer (COO). Stephan Schäfer, wcześniej Co-CEO RTL Deutschland, ustępuje z zarządu i odchodzi ze spółki. Pozostanie związany z RTL w charakterze doradczym.

„Z niecierpliwością czekam na jeszcze bliższą współpracę z moimi kolegami z RTL Deutschland w przyszłości. Przed nami pasjonujące zadania i wielkie wyzwania, którym wspólnie zmierzymy się. Chciałbym podziękować Stephanowi Schäferowi za jego oddanie dla Gruner + Jahr i RTL Deutschland. Zapewnił obu firmom wiele impulsów, w tym połączenie RTL Deutschland i G+J, repozycjonowanie marki RTL oraz dalszy rozwój programistyczny RTL. Cieszę się, że nadal będzie nas wspierał w charakterze doradczym” – powiedział Thomas Rabe, nowy prezes zarządu RTL Deutschland.

Jakie zadania dla nowego zarządu?

Jak powiedział Thomas Rabe priorytetami na najbliższe miesiące współpracy będzie aktywne zarządzanie firmą w coraz bardziej wymagającym środowisku. Dodatkowo zostanie wzmocniony zespół zarządzający, będzie kontynuowana rozbudowa usługi przesyłania strumieniowego RTL+ oraz uzupełnienie połączenia RTL Deutschland i G+J.

Reklama
Reklama