Dziennikarze Radia Plus Zielona Góra nagrodzeni

Radio PlusPodczas gali, w Galerii Porczyńskich w Warszawie, Monika Bartkowicz i Tomasz Biel – dziennikarze Radia Plus Zielona Góra, odebrali Nagrodę im. Mieczysława Orłowicza. Jest ona przyznawana za najlepsze materiały dziennikarskie promujące regionalne atrakcje i produkty turystyczne.Dziennikarze Radia Plus Zielona Góra zwyciężyli w kategorii „materiał radiowy”. Do VIII edycji konkursu zgłoszono ich program „Odkrywamy Lubuskie”, który można było usłyszeć od sierpnia do listopada 2009 roku na antenie Radia PlusGorzów i Radia Plus Zielona Góra.

Konkurs im. Mieczysława Orłowicza – wielkiego popularyzatora krajoznawstwa i turystyki w Polsce – jest organizowany przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej.

Monika Bartkowicz na co dzień pracuje w zielonogórskiej redakcji Radia Plus jako DJ i prezenter. Jest m.in. współautorką audycji „Kobieca strona świata”. Od grudnia 2009 roku prowadzi Akademię Dziennikarstwa Radiowego dla młodych adeptów sztuki dziennikarskiej.

Tomasz Biel pracuje jako reporter. Jest autorem programu „Podróż w nieznane”. Zabiera swoich słuchaczy w miejsca niedoceniane, niezbadane i często zaskakujące.