„Jak uniknąć pułapki kredytowej” w Jedynce PR

Jedynka Polskie RadioNa antenie Programu 1 Polskiego Radia ruszyła II edycja akcji pt. „Jak uniknąć pułapki kredytowej”. Projekt realizowany jest przez radiową Jedynkę i portal polskieradio.pl na rzecz Narodowego Banku Polskiego. Koordynatorem akcji jest kompania artystyczno – promocyjna TOProduction.Do 31 maja, w poniedziałki o godz. 19:10, na antenie Jedynki nadanych zostanie 10 audycji ekonomicznych - „Jak uniknąć pułapki kredytowej?”. Każda składa się z trzech części: wprowadzającej w problemy finansowe, z jakimi borykają się słuchacze, „Przygód Kryzysowego Detektywa – Maxa Mamony” oraz podsumowującej rozmowy z ekspertem.

Po emisji każdego odcinka, w godz. od 19:30 do 20:00, słuchacze telefonując pod nr (22) 645 28 28 mogą skorzystać z porady eksperta. Program prowadzą Wiesław Molak i Henryk Szrubarz.

Dodatkowo, w każdy piątek poprzedzający kolejne odcinki akcji, w „Sygnałach Dnia” (po godz. 08:00), można wysłuchać krótkiej rozmowy z ekspertem, który zachęci do słuchania audycji. Tuż po tej rozmowie dzwoniąc pod nr telefonu (22) 645 28 28 również można skorzystać z jego porady.

Portal Polskiego Radia stworzył specjalny serwis http://polskieradio.pl/kredyty poświęcony akcji „Jak uniknąć pułapki kredytowej”. Można w nim znaleźć informacje o audycjach nadawanych w Programie 1 oraz ich zapis dźwiękowy. Korzystając z portalu można również przedstawić nurtujący nas problem związany z zadłużeniem, wzięciem lub spłatą kredytu poprzez wypełnienie i wysłanie anonimowej ankiety, opracowanej przez Narodowy Bank Polski.

Na pytania przesyłane przez internautów odpowiadają doradcy finansowi, a redakcja portalu zamieszcza je w formie porad na stronie serwisu. W serwisie http://polskieradio.pl/kredyty dostępne są także porady i audycje z poprzedniej edycji akcji.