Eurozet za obniżeniem wynagrodzeń. Redukcja o 20 procent dla wszystkich

Reklama
Zarząd Grupy Eurozet rozpoczął konsultacje z przedstawicielami pracowników w sprawie czasowego obniżenia wynagrodzeń u wszystkich zatrudnionych w spółkach należących do grupy. Zarząd planuje redukcje wynagrodzeń o 20%. Czy właściciel Radia ZET traci płynność finansową?

5 miesięcy z obniżonymi wynagrodzeniami

Redukcja wynagrodzeń u wszystkich pracowników miałaby obowiązywać od maja i wynika z sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Według zapowiedzi obniżenie pensji ma być czasowe na okres pięciu miesięcy. Eurozet informuje, że celem podejmowanych działań jest utrzymanie miejsc pracy i struktury firmy oraz złagodzenie ekonomicznych skutków pandemii.

Równo i sprawiedliwie?

Zarząd podjął decyzję o równej obniżce wynagrodzeń. W ten sposób uniknie się przykrych widełek na konkretnych stanowiskach. Jednak czy równa obniżka procentowa jest sprawiedliwa? Nie jest tajemnicą, że zarząd ma większe uposażenie niż szeregowy pracownik techniczny. W tym przypadku 20% w przeliczeniu na kwotę wykazuje wyraźną różnicę. Może zarząd wyszedł z założenia, że czym więcej się zarabia tym większe są wydatki…

Mniej reklam. Jaki skutek?

Słuchacze i widzowie polskich mediów mogą już teraz zauważyć zmniejszoną liczbę reklam. Jest to skutek pandemii koronawirusa i wycofania się reklamodawców, którzy tną koszty. W porównaniu do mediów państwowych, prywatne stacje radiowe i telewizyjne nie mogą liczyć na dotacje rządowe.

Źródłem dochodów mediów prywatnych są bloki reklamowe, na które popyt zaczyna się w widoczny sposób zmniejszać. Ten niebezpieczny rozwój sytuacji zbliża do utraty płynności finansowej polskich stacji telewizyjnych i radiowych, co przy dzisiejszym układzie medialnym prowadzi do niebezpiecznego przerwania pluralizmu w mediach.

Reklama
Reklama