„BOS – Bodnar o Społeczeństwie”. Audycja Adama Bodnara w TOK FM

Program Adama Bodnara „BOS – Bodnar o Społeczeństwie”
Program radiowy „BOS – Bodnar o Społeczeństwie” | Foto: TOK FM
Reklama

Jesienna ramówka TOK FM odsłania kolejne nowości. Tym razem na antenie pojawiła się nowa audycja, prowadzona przez Adama Bodnara, byłego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co będzie tematem rozmów gospodarza programu z zaproszonymi gośćmi?

Radiowe dyskusje z Adamem Bodnarem

W programie „BOS - Bodnar o Społeczeństwie”, Adam Bodnar będzie rozmawiał z gośćmi na temat bieżących wyzwań dotyczących praworządności, przestrzegania praw człowieka i kondycji społeczeństwa obywatelskiego. Do audycji zapraszani będą eksperci - m.in. działacze organizacji społecznych, a także osoby ze świata kultury i sztuki. A dodatkowo Adam Bondar - w rytmie hip-hopu - postara się przybliżyć odbiorcom znaczenie podstawowych pojęć związanych z przestrzeganiem prawa, zwłaszcza tych, które pozornie wydają się oczywiste.

„Chcę pokazać, że o edukację obywatelską musimy się troszczyć każdego dnia, jeśli rzeczywiście chcemy żyć jak wolni ludzie w demokratycznym państwie” - wyjaśnia Adam Bodnar.

Adam Bodnar - prawnik i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych. Od 2015 do 2021 r. pełnił funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich RP. W latach 2010–2015 był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Od 2021 r. pełni funkcję dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS.

Emisja audycji w radiu TOK FM w każdy poniedziałek o godz. 21:00.

Reklama
Reklama