Agora przejmuje Eurozet. Zmiany kadrowe w zarządzie

Agora przejmuje Eurozet
Reklama

Agora przejęła kontrolę nad grupą mediową Eurozet. Zmiany nastąpiły w zarządzie. Został powołany nowy prezes i wiceprezes. Czy druga najchętniej słuchana stacja w Polsce – Radio Zet, zmieni nazwę i profil? Jakie nowości czekają radiowy rynek medialny?

Nowy zarząd Eurozetu

Na prezesa grupy Eurozet został powołany Maciej Strzelecki, który od lipca 2013 roku zawiaduje Grupą Radiową Agory. Do tej pory odpowiedzialny był m.in. za sprawy administracyjne, informatyczne oraz sprzedaż. Przygodę z radiem rozpoczął w 1994 r. jako współtwórca Radia Jowisz w Jeleniej Górze. Z Agorą związany jest od 22 lat. Wiceprezesem został Adam Fijałkowski. Z Grupą Radiową Agora związany jest od 2007 r. Początkowo pełnił rolę dyrektora programu i promocji. Jest twórcą marki Radio Pogoda, która dedykowana jest dla starszych słuchaczy. Na stanowisku członka zarządu i dyrektora finansowego pozostaje Tomasz Zakrzewski.

Połączenie Grupy Radiowej Agora i Eurozet

Agora podjęła decyzję o wspólnej identyfikacji Grupy Radiowej Agora i Grupy Eurozet. Oba podmioty będą od teraz występować jako Grupa Eurozet. Zmiana ma być początkiem drogi o pozycję lidera na polskim rynku radiowym. Na rynku pozostanie marka Radio Zet i na jej wzmacnianiu skupią się połączone zespoły. Nowy podmiot stawia za cel walkę o pierwsze miejsce na polskim rynku. Plan jest ambitny, ponieważ według najnowszej fali badań listopad 2022 – styczeń 2023, różnica udziale w stosunku do RMF FM wynosi 17 punktów procentowych (źródło: Radio Track – KBR) .

„W naturalny sposób chcemy wykorzystać ogromny potencjał tkwiący w obu organizacjach. Wspomoże nas w tym identyfikacja mocno związana z cenioną, drugą największą w Polsce rozgłośnią, czyli Radiem ZET” – mówi Maciej Strzelecki, prezes nowej Grupy Eurozet.

Reklama
Reklama