Prezenterka radiowa zastąpiona przez RadioGPT

RadioGPT zastąp prezenterów radiowych?
Reklama

Stacja radiowa Live 95.5 z Portland w Stanach Zjednoczonych, zadebiutowała jako pierwsza na świecie z wirtualną prezenterką radiową wykorzystującą silnik sztucznej inteligencji RadioGPT firmy Futuri Media.  Czy radiowcy mają czego obawiać się?

RadioGPT debiutuje w stacji radiowej

Sztuczna inteligencja (AI) szerzej dała się poznać internautom przez aplikację ChatGPT. To przy jej wykorzystaniu użytkownicy zadają pytania z różnych dziedzin i oczekują jak najwłaściwszej odpowiedzi. Niestety samo środowisko nie jest doskonałe, ale widać potencjał. Ten potencjał dostrzegają inne firmy z branży informatycznej. Tworzą środowiska, które miałyby odciążyć człowieka, a w przyszłości także go zastąpić.

Zastąpienia podjęła się firma Futuri Media, która jest producentem programu RadioGPT. W zamyśle program ma zastąpić prezentera radiowego. Jako pierwsza wprowadziła środowisko na swoją antenę stacja Live 95.5. Testem zajęła się prowadząca audycję radiową Ashley Elzinga.

Zobacz jak zareagowała Ashley Elzinga na swoją „bliźniaczkę” AI.

W innym filmie można usłyszeć, jak AI Ashley informuje słuchaczkę o wygraniu biletów na koncert Taylor Swift. Głos sztucznej inteligencji brzmi jak gospodyni i wchodzi w konwersację ze słuchaczką.

Live 95.5 uspokaja słuchaczy i raczej samą Ashley Elzinga, że nie planuje jej zastąpić i nadal będzie otrzymywać tę samą wypłatę.  

 

Reklama
Reklama