Agnieszka Szydłowska nową dyrektor Trójki Polskiego Radia

Trójka Polskiego Radia z nową dyrektor Agnieszką Szydłowską
Reklama

Agnieszka Szydłowska objęła funkcję dyrektora radiowej Trójki. Nowa szefowa anteny radio publiczne chce widzieć jako przestrzeń wolności intelektualnej, czujności na tematy społeczne i kulturalne.

Powrót do Trójki Polskiego Radia

„Agnieszka Szydłowska wraca do Trójki z doświadczeniem i zrozumieniem wyjątkowości tej anteny, a jednocześnie gwarantuje tworzenie inspirującej radiowej alternatywy. Dzięki Niej Trójka ma szansę, by wybrzmieć intensywnym kulturalno-muzycznym głosem i proponować nieszablonowe spotkania twórców ze słuchaczami. Mam pewność, że Agnieszka Szydłowska przywróci Trójce należny jej blask i renomę, a ostatnie lata na Myśliwieckiej odejdą w zapomnienie (…)” - mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

„Zaprzepaszczany w ostatnich latach potencjał i zaufanie, jakim obdarzali nas odbiorcy musimy odbudować dostosowując się do czasów, w których to robimy. Chcemy być wszędzie tam, gdzie nasi potencjalni odbiorcy. Trójka aktywnie włączy się do dyskusji o przyszłym kształcie mediów publicznych, wsłuchując się w głosy aktywistów i aktywistek, osób zawodowo zajmujących się badaniem mediów, środowisk intelektualnych, artystycznych. Zapraszamy do Trójki!” – mówi Agnieszka Szydłowska, nowa dyrektor Trójki.

Biogram Agnieszki Szydłowskiej

Agnieszka Szydłowska jest znana jako dziennikarka radiowa i telewizyjna. Edukację radiową zdobywała w Radiostacji (Rozgłośnia Harcerska). Następnie swoje umiejętności rozwijała w radiowej Trójce, a przez ostatnie trzy lata angażowała się w tworzenie podcastów dla newonce.radio.

W roku 2023 została uhonorowana nagrodą Best Stream Awards w kategorii „Osobowość radia w streamingu” za swoją aktywność online. Jej długoletnia współpraca z TVP Kultura zaowocowała stworzeniem dziesiątek programów poświęconych wybitnym postaciom ze świata sztuki oraz promocją wydarzeń kulturalnych.

Reklama
Reklama