7 nowych internetowych kanałów Polskiego Radia

.

Polskie RadioPolskie Radio uruchomiło kolejne 7 stacji internetowych na platformie moje.polskieradio.pl. 3 nowe stacje będą poświęcone m.in. zdrowiu i walce z otyłością, a także tematyce podziemnej, czyli archeologii. 4 kolejne kanały to blues, grunge, szanty, a także przeboje do których powraca się z nostalgią.Stacje poradnikowe i popularnonaukowe

„Z Jedynką zdrowiej” to cykl rozmów o zdrowiu i chorobie przygotowywany przez Małgorzatę Kownacką i Artura Wolskiego. W audycjach dziennikarzy Jedynki Polskiego Radia nie ma tematów tabu, mowa w nich m.in.: o konieczności przeprowadzania badań profilaktycznych, recepcie na szczęście, terapii śmiechem czy operacjach otyłości.

„Archeologia” kanał powstał na podstawie materiałów odnalezionych w Archiwum Polskiego Radia. Stworzono zbiór audycji poruszających najciekawsze tematy związane z archeologią, oparte o największe odkrycia w tej dziedzinie i wykorzystujące opinie najwybitniejszych polskich i światowych ekspertów. Dzięki nim dowiemy się m.in. o odkryciu grobowca Filipa II Macedońskiego, pracach archeologicznych w Faras, badania grobu św. Pawła czy największych archeologicznych mistyfikacjach.

„Wieczór Odkrywców” zachęca do lepszego poznania tego, co nas otacza. Nowy kanał tematyczny tworzą odcinki autorskiego magazynu popularnonaukowego Krzysztofa Michalskiego, dziennikarza Jedynki PR. Ten wyjątkowy cykl przybliża zjawiska dziejące się we Wszechświecie, a zarazem zawiera komentarze wydarzeń ze świata nauki.

Nowe kanały muzyczne

„W bluesowym klimacie” będzie nie lada gratką dla miłośników tej niezwyklej muzyki. Prezentowane są na nim nie tylko największe dokonania bluesa brytyjskiego, afrykańskiego czy luizjańskiego, ale także jego najnowsze style.

„Grunge” przypomina czasy, w których królowały martensy, flanelowe koszule i długie włosy. Zawiera utwory z początków tego gatunku, a także grunge’owe hity lat 90-tych. Coś dla siebie znajdą tu fani Nirvany, Pearl Jam, Alice In Chains, Puddle of Mudd czy 3 Doors Down.

„Nostalgia” będzie prezentować ponadczasowe piosenki, do których powraca się z największym sentymentem, m.in. śpiewane przez Doris Day, Deana Martina, czy chociażby grupy The Carpenters. Można tu usłyszeć również utwory w wykonaniu gwiazd małego i dużego ekranu.

<>„Szanty” to propozycja dla miłośników żeglowania i kultury związanej z tą pasją. To właśnie specjalnie dla nich powstał kanał poświęcony szantom, które od kilkudziesięciu lat są polską specjalnością.


radio:

7. urodziny Rock Radia. Tygodniowe świętowanie na antenie

21 styczeń 2021

31 stycznia 2014 r. po raz pierwszy można było usłyszeć program Rock Radia. W związku ze zbliżającymi się 7. urodzinami stacji jej zespół zaplanował obchody jubileuszu - 7 dni świętowania ze specjalnymi audycjami i konkursami....

Polskie Radio Kierowców od trzech miesięcy ze słuchaczami

16 styczeń 2021

Od trzech miesięcy swoją działalność prowadzi nowa antena Polskie Radio Kierowców. Stacja skupia się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa na drogach w kraju i zagranicą, informowaniu kierowców o bieżących warunkach pogodowych i przekazywaniu aktualności motoryzacyjnych.

Muzo.FM coraz dłużej słuchaną stacją radiową

27 październik 2020

Muzo.FM jest piątą najdłużej słuchaną stacją radiową w Polsce. Wśród mieszkańców miast powyżej 100 tysięcy (grupa wiekowa 16-49) stacja znajduje się na drugim miejscu. Najnowsze wyniki badań zbiegają się z szóstymi urodzinami radia.

„Szkoła w czasie pandemii”. Specjalny program radia TOK FM

27 sierpień 2020

Gazeta.pl, Radio TOK FM i Wyborcza.pl połączą siły w przeddzień nowego roku szkolnego - 31 sierpnia br. w radiowo-internetowym programie specjalnym poświęconym edukacji w czasie pandemii. Usłyszymy rozmowy z ekspertami, nauczycielami i dyrektorami szkół.

Radio Nowy Świat już nadaje. Duże zainteresowanie słuchaczy

15 lipiec 2020

10 lipca działalność rozpoczęło Radio Nowy Świat. Twarzą nowej stacji Wojciech Mann, który swoim programem rozpoczął ramówkę w pierwszym dniu emisji. Czy Radio Nowy Świat przejmie dawnych słuchaczy Trójki Polskiego Radia?

Urszula Prussak odeszła z Chillizet. Radio rezygnuje z 8 audycji

25 kwiecień 2020

Urszula Prussak - dyrektor muzyczna radia Chillizet, odeszła ze stacji. Była już dyrektor dołączyła do zespołu latem 2019 roku. Chillizet nie informuje o podłożu pożegnania. W tym samym czasie stacja radiowa poinformowała o rezygnacji w...

Eurozet za obniżeniem wynagrodzeń. Redukcja o 20 procent dla wszystkich

22 kwiecień 2020

Zarząd Grupy Eurozet rozpoczął konsultacje z przedstawicielami pracowników w sprawie czasowego obniżenia wynagrodzeń u wszystkich zatrudnionych w spółkach należących do grupy. Zarząd planuje redukcje wynagrodzeń o 20%. Czy właściciel Radia ZET traci płynność finansową?

Paweł Loroch odpowiedzialny za marketing w Chillizet

13 kwiecień 2020

Paweł Loroch dołączył do zespołu Chillizet. Będzie odpowiedzialny za marketing i promocję stacji. Nadal będzie prowadzić swoje dotychczasowe programy kulinarne w Antyradiu i Meloradiu. Co będzie należeć do nowych obowiązków Lorocha?

XIII edycja akcji ESKA Odwołuje Zimę na Dominikanie

26 styczeń 2020

Radio Eska startuje z XIII edycją akcji antenowej „ESKA Odwołuje Zimę”. Laureaci zabawy spędzą wakacje na Karaibach, w towarzystwie prezenterów oraz Roksany Węgiel, Damiana Kordasa, a także twórców Suchara Codziennego.

30 lat RMF FM. Specjalna urodzinowa ramówka

15 styczeń 2020

15 stycznia RMF RM obchodzi 30. rocznicę powstania. W ten dzień stacja przygotowała urodzinową ramówkę. Przez cały dzień będzie można usłyszeć znanych prowadzących, a od godziny 18:00 rozpocznie specjalny program ze wspomnieniami także z tymi...

Radio WAWA wystartowało z akcją Zróbmy to razem!

05 wrzesień 2019

Radio Wawa rozpoczęło akcję „Zróbmy to razem!”, obejmującą różnorodne działania prospołeczne realizowane przez stację we współpracy z słuchaczami w różnych częściach kraju. Już we wrześniu rozdawane będą odblaskowe zawieszki w Trzebnicy.

Marek Sierocki dołącza do ekipy Radia Plus

02 wrzesień 2019

Znany dziennikarz muzyczny Marek Sierocki z początkiem września dołączył do Radia Plus, w którym poprowadzi trzy audycje. Od poniedziałku do piątku w samo południe poprowadzi „Przebojowa Poczta Marka Sierockiego”. Kiedy jeszcze będzie można usłyszeć Sierockiego?