UPC na razie bez nowych kanałów Viasat

UPCUPC – największy operator telewizji kablowej w Polsce, na razie nie planuje wprowadzenia pozostałych kanałów, należących do Viasat Broadcasting . W ofercie UPC nie znajduje się Viasat History oraz najnowszy kanał Viasat Nature. Operator nie wyklucza jednak przyjęcia oferty nadawcy w przyszłości.Aktualnie w ofercie UPC, abonenci mogą odbierać pozostałe dwa kanały Viasat: Viasat Explorer o tematyce popularno-naukowej, oraz filmowy TV1000. Oba kanały są dostępne wyłącznie w ofercie telewizji cyfrowej. Viasat Broadcasting może się spotkać, z dużym problemem dystrybucyjnym kanału Viasat Nature. Polski rynek jest nasycony kanałami przyrodniczymi, które w większości znajdują się już w ofercie największych operatorów kablowych oraz satelitarnych.

Jak poinformował naszą redakcję Artur Stachowiak z biura prasowego UPC:

„Grupa tematycznych kanałów popularno-naukowych o tematyce związanej z naturą jest licznie reprezentowana w ofercie UPC”.

Może to oznaczać, że UPC nie będzie już powiększać oferty o kanały przyrodnicze. W ten sposób, drzwi do dystrybucji nowych kanałów powoli będą się zamykać, jeżeli pozostałe „kablówki”, zaczną informować o zapełnieniu pakietów tematycznych.

Należy zaznaczyć, że kanały Viasat, mają wyrównaną szansę z innymi stacjami, w zmaganiach o miejsce w ofercie operatorów. Głównymi zaletami kanałów Viasat jest wysoka jakość programów oraz brak reklam.

Reklama