Finałowy VI sezon serialu „Zagubieni” w AXN

Reklama
AXN6 sezonów, 114 odcinków, 4 788 minut. Taki jest wynik 6 lat pracy, podczas których powstawała jedna z najbardziej rozpoznawalnych produkcji telewizyjnych ostatnich kilku lat, serial „Zagubieni”. Nadchodzi jednak moment, którego nie mogą się doczekać, ale i obawiają się wszyscy fani serialu.VI sezon Zagubionych - na wyspie prym wiedzie John Locke, a właściwie coś, bądź ktoś kto się za niego podszywa, gdyż Locke jak się wcześniej okazało nie żyje. Ciało Johna jest więc tylko przebraniem, które niespodziewanie może zamienić się w chmurę ciemnego dymu i zniszczyć wszystko co napotka na swej drodze.

Na wyspie zostaje zamordowany Jacob, który zamieszkiwał tam od XVIII wieku i według mieszkańców wyspy rządził nią i chronił. Ginie on z rąk Benjamina Linusa. To zdarzenie jest kolejnym przełomowym wydarzeniem w historii wyspy. Dowiadujemy się, iż Jacob szukał swego następcy, a potencjalnie może nim zostać już tylko kilka osób, które przeżyły m.in. Jack, Hurley, Sawyer, Sun.

Równolegle poznajemy też losy niektórych bohaterów przedstawione tak, jakby feralny samolot, od którego wszystko się zaczęło miał się nigdy nie rozbić. Co ciekawe wszystkie ich historie znów łączą się ze sobą. I tak Kate, która aresztowana była za usiłowanie morderstwa, a lot odbywała w eskorcie agenta służb specjalnych, po wylądowaniu samolotu ucieka z lotniska. Porywa taksówkę w której znajduje się ciężarna Claire. Jack Sheppard, który samolotem przewoził ciało swojego ojca na pogrzeb dowiaduje się, że zostało ono zagubione. Oczekując na wyjaśnienie spotyka Johna Locke’a. Locke z kolei po powrocie do domu zostaje zwolniony z pracy. Ta przykra sytuacja sprawia, że spotyka na swej drodze właściciela firmy, w której pracował, a jest nim Hurley. Hurley załatwia mu posadę nauczyciela w szkole, w której Locke poznaje kolegę po fachu, Benjamina Linusa.

A to dopiero początek dziwnych zbiegów okoliczności, które mają zaprowadzić widza do ostatecznej odpowiedzi na wszystkie pytania, które dotychczas pojawiły się w serialu.

Emisja: od 18 kwietnia, w każdą niedzielę o godz. 22:00 w AXN


Reklama
Reklama