„Nastolatka XXL” - poruszający film w Zone Reality

telewizja Zone RealityBohaterką filmu „Nastolatka XXL” jest Georgia Davis, która ma 15 lat i waży 210 kg – prawie cztery razy tyle, ile zwykle ważą dziewczyny w jej wieku. Otyłość Georgii jest tak poważna, że zagraża jej życiu, jednak zbyt młody wiek uniemożliwia kurację lekami i interwencję chirurgiczną.W filmie „Nastolatka XXL” Georgia wyrusza w podróż, która ma odmienić jej los i pozwolić jej cieszyć się życiem normalnej nastolatki: na dziewięć miesięcy zamieszka w amerykańskiej szkole z internatem dla otyłych.

Akademia Wellspring to amerykańska organizacja specjalizująca się w leczeniu otyłości. Prowadzi ona dwie szkoły z internatem, które jako jedyne na świecie pomagają schudnąć młodzieży w wieku 13-19 lat. Większość trafiających tam dzieci to Amerykanie. Georgia stanowi dosłownie największe wyzwanie, z jakim musi zmierzyć się personel szkoły – jest najbardziej otyłym dzieckiem, jakie kiedykolwiek tu trafiło. Bez pomocy szkoły zdrowie Georgii będzie stale zagrożone, to kwestia życia i śmierci.

Aby zmienić sposób, w jaki postrzega samą siebie, swoje ciało i jedzenie, Georgia poddaje się kompleksowej terapii kognitywno-behawioralnej (CBT). W jej trakcie od nowa kształtuje swoje nawyki żywieniowe, rozwija w sobie chęć aktywności fizycznej i otrzymuje szansę odkrycia przyczyn nadmiernej skłonności do jedzenia, której ulegała przez całe życie: Georgia straciła ojca, kiedy miała pięć lat, i od tej pory jedzenie stanowiło jej lekarstwo na ból.

Film dokumentuje życie Georgii przez sześć miesięcy jej pobytu w internacie. Pokazuje integrację Georgii w nowym środowisku i próby wykorzystania jedynej w życiu szansy, by zostać tym, kim tak bardzo Georgia pragnie być – normalną piętnastolatką.

Premiera: 3 kwietnia (sobota) o godz. 19:00 w Zone Reality