Widzowie wybrali Polsat SuperHit Festiwal 2022

Jaka oglądalność Polsat SuperHit Festiwal 2022?
Polsat SuperHit Festiwal 2022 / foto: T. Kaminski, Polsat

W niedzielę zakończył się trzydniowy Polsat SuperHit Festiwal. Około sześciu milionów widzów każdego dnia zasiadało przed telewizorami i wybierało telewizję Polsat. Który dzień festiwalu zebrał największą widownię?

Piątkowy „Koncert Platynowy”

W ten dzień można było zobaczyliśmy artystów, których płyty i single pokryły się platyną lub diamentami czyli: Cleo, Kwiat Jabłoni, formację Komodo, Korteza, Piotra Cugowskiego  i Kaśkę Sochacką.

Ten wieczór upłynął także pod znakiem solidarności z Ukrainą. Zespół Enej wraz z ukraińską grupą Kozak System wykonał utwór „Brat za Brata”. Członkowie Kozak System walczą na froncie, dlatego wokalista nagrał swoje partie w okopach i w trakcie występu był wyświetlany na telebimie.

Piątkowy koncert zebrał ponad 5 milionów widzów. Udział w rynku w grupie 4+ wyniósł 11,5%. Natomiast 12,1% w grupie wiekowej 16-59.

Sobotni koncert „Radiowy Przebój Roku”

W tym dniu na ekranie można było zobaczyć i usłyszeć: Viki Gabor i Kayah, Sylwię Grzeszczak, Darię, Grzegorza Hyżego i Bryskę.

Głównym punktem sobotniego wieczoru był koncert Doroty Rabczewskiej. Doda w tym roku obchodzi 20-lecie pracy artystycznej.  W trakcie jubileuszu zaśpiewała swoje największe hity w duetach: „Znak pokoju” z Justyną Steczkowską, „2 bajki” z Beatą Kozidrak, „Nie daj się” z Michałem Wiśniewskim oraz „Mam tylko Ciebie” z Dawidem Kwiatkowskim.

W sobotę podczas Polsat SuperHit Festiwal przed telewizorami bawiło się ponad 6 milionów widzów, co dało 15,7% w grupie 4+ oraz 17,3% w grupie 16-59.

Kabaretowe występy

Tradycyjnie niedzielna scena należała do kabaretów. W Sopocie wystąpili m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Nowaki, Ani Mru Mru, Jerzy Kryszak, 4 Fala, K2 i Paranienormalni.

Ostatni dzień Festiwalu zgromadził największą widownię, ponad 6,5 miliona widzów, co przełożyło się na 20,3% udziałów w grupie 4+ oraz 21,1% w grupie 16-59.

Źródło: Polsat