Nowe wielofunkcyjne studio 360 stopni RTL

Prezenter RTL Aktuell Peter Kloeppel w nowym studiu 360 stopni
Prezenter RTL Aktuell Peter Kloeppel w nowym studiu 360 stopni | Foto: RTL
Reklama

RTL zaprezentował nową inwestycję, która ma rozwinąć zaplecze dziennikarskie. Od września większość programów informacyjnych i magazynowych RTL będzie emitowana ze wspólnego wielofunkcyjnego studia 360 stopni.

Wiadomości RTL w nowej oprawie

Nowe studio telewizji RTL Deutschland jest stworzone w technologii 360 stopni. Nie jest to wirtualna przestrzeń składająca się z zielonego tła (ang. green screen). Nadawca dostrzega zmiany w przekazywaniu wiadomości, których nacisk jest kładziony na przekaz za pośrednictwem obrazów. Dlatego studio zostało wyposażone w duże ekrany LED.

Prezenterka RTL Nachtjournal Ilka Essmüller | Foto: RTL
Prezenterka RTL Nachtjournal Ilka Essmüller | Foto: RTL

Prezenterzy będą mogli poruszać się po otwartym studiu z prawdziwymi elementami scenografii. Na 445 metrach kwadratowych stworzono pomieszczenie o zmiennym kształcie, które dostosowuje się do przebiegu programu z automatycznie zmieniającymi się konfiguracjami. Cztery wiszące, obrotowe ściany LED działają jako przestrzeń do prezentacji multimedialnej i można je łączyć w celu utworzenia jednolitych powierzchni wideo o szerokości do 12 metrów. Dostosowane ustawienia można utworzyć w ciągu kilku minut, aby dopasować je do odpowiedniej sytuacji informacyjnej.

Prezenterka Punktu 12 Katja Burkard  | Foto: RTL
Prezenterka Punktu 12 Katja Burkard | Foto: RTL

Dzięki elastycznej strukturze studia będzie można szybciej i odpowiednio reagować na bieżące zmiany. Dodatkowo nowoczesna technologia światła tworzy dla każdego programu indywidualny nastrój. Z nowego studia RTL będą nadawane takie programy jak: „RTL Aktuell”, „RTL Nachtjournal”, „Punkt 6/7/8” i „Punkt 12”.

Reklama
Reklama