Odznaki edukacyjne w programach Polsat JimJam

Polsat JimJam odznaki edukacyjne

Na antenie Polsat JimJam zostały wprowadzone odznaki edukacyjne. Praca zespołowa, rozwiązywanie problemów czy kreatywność to przykłady wartości, którymi będą nacechowane programy w ramówce. Nowe oznaczenia będą zwracać uwagę rodziców na rozwojowy charakter bajek.

Odznaki pomocą dla rodziców

Polsat JimJam stworzył sześć kategorii odznak: rozwiązywanie problemów, ciekawość, kreatywność, praca zespołowa, rodzina i przyjaciele oraz natura i zwierzęta. Odpowiednie grafiki zostaną wyświetlone przed emitowanymi bajkami oraz zamieszczone w witrynie internetowej kanału oraz Facebook-u.

6 kategorii programów

Praca zespołowa – programy opatrzone tą odznaką skupiają się na tym, jak ważna jest współpraca. Uczą małych widzów, że warto prosić o pomoc, a także pokazują, jak odnaleźć swoje mocne strony w pracy z innymi. Do tej kategorii należą między innymi: „Ciekawski George”, „Super lotki” oraz „Daisy i Ollie”.

Rozwiązywanie problemów – te bajki zawierają przesłanie, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście i nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać. Bohaterowie uczą maluchy, jak postępować w momencie, kiedy spotykają nas stresujące i trudne doświadczenia i pokazują, że warto wierzyć w siebie i nigdy się nie poddawać. Tę kategorię reprezentują między innymi: „Pettson i Findus”, „Ricky Zoom” i „Super lotki”.

Natura i zwierzęta – programy z tą odznaką uwrażliwiają widzów na przyrodę wokół nas. Podejmują temat ochrony środowiska i przedstawiają różnorodność roślin i zwierząt.  Do tej kategorii należą: „Leo, strażnik przyrody”, „Pettson i Findus” oraz „Dziki świat braci Kratt”.

Rodzina i przyjaciele – te bajki wspierają rozwój społeczny dzieci. Pokazują, jak ważni są ludzie wokół nas i uczą budowania relacji. Dzięki bohaterom najmłodsi dowiadują się, jak dbać o swoich przyjaciół i bliskich. „Mumfie”, „Jak borsuk z lisem” oraz „Lego Friends” to bajki z tej kategorii.

Ciekawość – programy opatrzone tą odznaką zachęcają widzów do zadawania pytań oraz bycia otwartym i ciekawym świata. Bajki poszerzają horyzonty dzieci i motywują do rozmowy na tematy zawarte w odcinkach. W tej kategorii znajdą się takie bajki jak: „Ciekawski George”, „Timmy uczy i bawi”, „Ptyś i Bill”.

Kreatywność – bajki z odznaką kreatywności zachęcają widzów do swobodnego tworzenia: malowania, rysowania czy układania puzzli. Dzięki tej kategorii dzieci poznają kształty, kolory i liczby. Uczą się też nowych piosenek, rymowanek, a nawet ruchów tanecznych. Do tej kategorii należą między innymi: „Messy jedzie do Okido” oraz „Timmy uczy i bawi”.

Reklama