Ligia Mistrzów CEV, Puchar CEV oraz Challenge Cup w Polsacie

Siatkarska Ligia Mistrzów CEV w Polsacie

Telewizja Polsat nabyła prawa do transmisji Europejskich Pucharów w siatkówce. Umowa obejmuje Ligę Mistrzów CEV, Puchar CEV, a także Challenge Cup. Rozgrywki dotyczą zmagań drużyn męskich i kobiecych. Czy transmisje na żywo będą dostępne na kanałach bezpłatnych?

Kilka sezonów z transmisją w Polsacie

Zgodnie z nową umową prawa do emisji „w rękach” Polsatu pozostaną do sezonu 2028/2029. To nie pierwsza umowa telewizji dotycząca transmisji Ligi Mistrzów CEV. Na antenie Polsatu mecze były już rozgrywane w latach 2005 – 2018.

„Polski Finał w Lidze Mistrzów CEV to spełnienie naszych marzeń, jako nadawcy który od ponad dwudziestu lat wspiera rozwój polskiej siatkówki. Transmitowane przez nas sukcesy reprezentacji kobiet i mężczyzn, napędziły rozwój klubów, co zaowocowało popularyzacją dyscypliny i wysypem kolejnych pokoleń zawodników i zawodniczek. Konsekwentne wspieranie polskiej siatkówki przez Polsat to przemyślany plan, który realizujemy i będziemy realizować” – powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu telewizji Polsat.

Liga Mistrzów w otwartej antenie?

Polsat poinformował, że transmisje będą przeprowadzane na kanale Polsat Sport. Jednak nie wskazał wprost czy dotyczyć to będzie głównego kanału Polsat Sport czy jego siostrzanych anten tj. Polsatu Sport Premium, które są dodatkowo płatne.

Reklama