Telekamery 2023 rozdane. Kto został zwycięzcą polskiego Oscara?

Telekamery 2023. Plebiscyt tygodnika Tele Tydzień

Po raz 26. odbyła się uroczysta gala plebiscytu „Telekamery Tele Tygodnia”. To wyróżnienie dla polskich aktorów, dziennikarzy, a także produkcji i stacji telewizyjnych. Wydarzenie poprowadzili Katarzyna Zielińska oraz Kacper Kruszewski.

Trzy kategorie z głosami czytelników i widzów

W plebiscycie w kategorii „aktorka” wygrała Agata Załęcka (41 lat), znana z serialu „Dzielnica strachu” (TV Puls) oraz „Leśniczówka” (TVP). W kategorii „aktor” Telekamerę otrzymał Andrzej Młynarczyk (43 lata), który znany jest widzom z serialu „Dzielnica strachu” (TV Puls) czy wcześniej „M jak miłość (TVP).

Agata Załęcka i Andrzej Młynarczyk | foto: Akpa
Agata Załęcka i Andrzej Młynarczyk | foto: Akpa

Według głosujących najlepszym serialem jest „Skazana”. Produkcja emitowana w telewizji TVN opowiada o sędzi Mazur, która zostaje skazana i trafia do zakładu karnego.

Najlepszy prowadzący, dziennikarz i program

Nagrodzonych w pozostałych kategoriach wybrała kapituła plebiscytu. W tym roku w jej skład wchodziły 32 osobistości m.in. Piotr Adamczyk, Krystyna Czubówna, Marcin Daniec, Ewa Drzyzga, Małgorzata Foremniak, Szymon Majewski, Tadeusz Sznuk i Martyna Wojciechowska oraz przedstawiciele Wydawnictwa Bauer (właściciel tygodnika „Tele Tydzień”).  

W kategorii „prezenter/prowadzący/gospodarz show” wygrali Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, prowadzący program „Pytanie na śniadanie” (TVP). Wśród nominowanych byli m.in: Katarzyna Dowbor, Mateusz Gessler, Krzysztof Ibisz i Marcin Prokop.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski | foto: Akpa
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski | foto: Akpa

W kategorii informacje/publicystyka statuetkę otrzymał Wojciech Bojanowski (TVN Warner Bros. Discovery). W gronie nominowanych znaleźli się np. Beata Chmielowska-Olech, Mateusz Lachowski, Diana Rudnik i Bogdan Rymanowski.

Pozostali uhonorowani to: Wojciech Drzyzga i Tomasz Swędrowski (w kategorii komentator/prezenter/dziennikarz sportowy), Baron i Tomson (juror) oraz „Nasz nowy dom” (program rozrywkowy/reality show).

Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Capitol w Warszawie. Transmisję na żywo prowadziła TV Puls. W trakcie wydarzenia wystąpiła Sylwia Grzeszczak.

Reklama