Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski przed Trybunał Stanu

Maciej Świrski pod Trybunał Stanu
Reklama

Na konferencji prasowej w Sejmie zorganizowanej przez Koalicję Obywatelską, Trzecią Drogę i Lewicę, ugrupowania przekazały informację, że został złożony wniosek o Trybunał Stanu dla Macieja Świrskiego – przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

11 zarzutów przeciwko Maciejowi Świrskiemu

Zarys zarzutów przeciwko Maciejowi Świrskiemu przedstawił poseł KO Piotr Adamowicz. Pod wnioskiem o Trybunał Stanu, który trafił do marszałka Sejmu podpisało się 185 posłów. Sam wniosek z materiałem dowodowym zajmuje 285 stron. Łącznie przewodniczącemu KRRiT jest stawianych 11 zarzutów, m.in.

  • blokowanie przekazania środków finansowych pochodzących z abonamentu do mediów państwowych w wysokości ok. 300 milionów złotych,
  • przewlekanie procedury rekoncesji dla mediów prywatnych jak TOK FM, Radio Zet czy TVN,
  • nieprowadzenia badań statystycznych dotyczących oglądalności stacji telewizyjnych.

Przewodniczący odsyła do rzecznika

Maciej Świrski w sprawie złożonego wniosku przedstawił swoje stanowisko w mediach społecznościowych: „W sprawie wniosku o Trybunał Stanu nie uchylam się od komentarzy - nie mam nic do ukrycia. Z mediami publicznymi będę rozmawiał tylko w programach na żywo i z dziennikarzami, którzy nie są i nie byli zaangażowani w działalność przestępczą, związaną z nielegalnym przejęciem mediów publicznych. W sprawie komentarzy, wywiadów itp. proszę się zwracać do Rzecznika Prasowego KRRiT”.

Reklama
Reklama