Viasat True Crime. Nowy kanał kryminalny w Polsce

Viasat True Crime - kanał kryminalny
Reklama

Viasat World uruchomi nowy kanał telewizyjny o nazwie Viasat True Crime, którego programy będą wypełnione wyłącznie treściami kryminalnymi. Stacja zadebiutuje jako pierwsza w naszym kraju, a w przyszłości na innych rynkach.

Gdzie będzie dostępny Viasat True Crime?

Viasat True Crime powstaje we współpracy z Canal+ i dlatego od pierwszego dnia emisji  tj. 6 czerwca, będzie dostępny na platformie satelitarnej Canal+ w pakietach Relax+ i wyższych na pozycji 219 listy kanałów. Według naszych informacji, Viasat True Crime będzie dostępny również u innych operatorów, w tym m.in. Play (UPC), Orange oraz CDA.pl.

Co w ramówce nowego kanału?

Programy nadawane na kanale Viasat True Crime będą w pełni skupione na tematyce kryminalnej, obejmującej zarówno dokumenty oparte na prawdziwych wydarzeniach, jak i inspirowane nimi, seriale kryminalne oraz reality show pokazujące pracę funkcjonariuszy zwalczających przestępczość. W ofercie kanału znajdą się między innymi programy o sprawach z nagłówków, takie jak: „Klaun i Candyman” i „Żona psychopaty”, seriale true crime, w tym: „Światła, kamera, morderstwo” i „Mordercze śledztwa”, programy ukazujące walczących z przestępczością funkcjonariuszy, jak: „Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” i „Więzienie na antypodach”.

Zdobycie rynku a konkurencja

Viasat True Crime będzie zdobywał widownię zainteresowaną tematyką kryminalną, co nie będzie proste. Na polskim rynku telewizyjnym są już dostępne stacje o tym profilu jak Investigation Discovery (ID) oraz Crime+Investigation Polsat, które już zakorzeniły się na platformach i w sieciach kablowych. Współpraca z Canal+ może nie tylko umożliwić zwiększenie dostępności, ale również wzmocnienie świadomości widzów, że taki kanał jest dostępny w Polsce. 

Reklama
Reklama