Katarzyna Dowbor o powrocie do „Pytania na śniadanie”

Powrót Katarzyny Dowbor do TVP
Reklama

Katarzyna Dowbor nie ukrywa, że ucieszył ją telefon z propozycją prowadzenia porannego programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2. Dowbor odeszła z Telewizji Polskiej przeszło dziesięć lat temu. Jak wyglądały kulisy powrotu?


Sentymentalny powrót do „PNŚ”

Telefon z propozycją z TVP zadzwonił do Katarzyny Dowbor jeszcze zimą. Jak twierdzi Dowbor powrót do „Pytania na śniadanie” jest dla niej sentymentalny, ponieważ ponownie ten program dał jej coś, czego przez poprzednie 10 lat jej brakowało. Prezenterka w wywiadzie dla agencji Newseria Lifestyle mówi, że uwielbia programy żywo, ponieważ podczas ich emisji nie można już niczego zmontować, poprawić czy naprawić.

Przypomina również, jakie były początki programu śniadaniowego TVP2. „Było bardzo, bardzo ciężko, żeby to stworzyć, bo wtedy w telewizji był program „Kawa czy herbata?” i nagle Dwójka postanowiła też mieć swój poranny program, choć trochę późniejszy niż „Kawa”. Na początku ten program trwał półtorej czy dwie godziny. Ja miałam też tę przyjemność prowadzić go razem z Jolą Fajkowską. Byłyśmy pierwszą jednopłciową parą, która ten program prowadziła” – wspomina Katarzyna Dowbor.

Kiedyś telewizja rodzinna, dzisiaj fabryka

Prezenterka stwierdza, że gdy odchodziła z TVP, była to bardziej telewizja rodzinna, w której wszyscy znali się od prezenterów po pracowników technicznych. „W tej chwili to już jest porządna fabryka, która produkuje długi poranny program na żywo. Kiedy ja odchodziłam, to była to trochę manufaktura, nasza ręczna robota, no więc pozmieniało się. Ale ja jestem osobą, która się szybko przestawia, więc mnie ta fabryka w tej chwili bardzo cieszy” – dodaje Dowbor.

Wywiad z Katarzyną Dowbor | © Newseria Lifestyle

Prezenterka chwali dobrą organizację pracy w redakcji porannego programu TVP2, dzięki czemu wszystko realizowane jest bardzo sprawnie. Ceni sobie również współpracę z Filipem Antonowiczem. W ubiegłym tygodniu syn Katarzyny Dowbor - Maciej Dowbor poinformował, że odchodzi z telewizji Polsat. Czy dołączy do zespołu „Pytania na śniadanie” i poprowadzi program razem z matką? Na ten moment nie ma takich informacji, jednak nie można tego wykluczyć.

Reklama
Reklama