„Siły Specjalne Polska”. Nowy program reality w Polsacie

Siły Specjalne Polska, nowy program w telewizji Polsat
Reklama

W jesiennej ramówce Polsatu pojawi się kolejna nowość - „Siły Specjalne Polska”, w którym 18 uczestników zostanie poddanych wyczerpującym treningom sił specjalnych. Czy rekruci dadzą radę przekroczyć kolejne granice swojej wytrzymałości? 


Trening sił specjalnych i granice wytrzymałości

Program „Siły Specjalne Polska” to zmierzenie się uczestników z zadaniami, które na co dzień przechodzą kandydaci do sił specjalnych. Program nagrywany jest na terenie Dolnego Śląska, gdzie oprócz walorów przyrody można odnaleźć stare kopalnie, opuszczone magazyny i niebezpieczne podziemna. To właśnie ma być poligon dla osiemnastu uczestników „Sił Specjalnych Polska”.

W programie nie będzie zwyczajowych eliminacji przez uczestników. To sami rekruci zdecydują, kiedy nadjedzie ich granica wytrzymałości, która jest równoznaczna z dalszą rywalizacją.

Instruktorzy z jednostek wojsk specjalnych

Nad uczestnikami będzie czuwało czterech instruktorów, którzy będą ich mentorami. Każdy z nich służył w wojskach specjalnych i teraz będzie chciał podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Poniżej przedstawiamy sylwetki instruktorów:

Wojciech Zacharków, pseudonim „Zachar”

Nz. Wojciech Zacharków, pseudonim „Zachar” | foto: Polsat
Nz. Wojciech Zacharków, pseudonim „Zachar” | foto: Polsat

Były oficer Jednostki Wojskowej AGAT. Uczestnik misji bojowych w Iraku, Czadzie i Afganistanie.  Odznaczony m.in. Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz wyróżniony prestiżową nagrodą Polski Zbrojnej – Buzdygan. Były kierownik selekcji do JW Agat.

Marek Stan, pseudonim „Włóczykij”

Nz. Marek Stan, pseudonim „Włóczykij” | foto: Polsat
Nz. Marek Stan, pseudonim „Włóczykij” | foto: Polsat

Były operator Jednostki Wojskowej GROM. Dowódca sekcji w zespole bojowym, uczestnik misji kontyngentu bojowego w Afganistanie. Ukończył specjalistyczne szkolenia strzeleckie, wysokogórskie, spadochronowe, oraz szkolenie SERE poziomu C. Po zakończeniu służby w jednostce na stałe zamieszkał w Bieszczadach.

Piotr Hajkowski, pseudonim „Gniady”

Nz. Piotr Hajkowski, pseudonim „Gniady” | foto: Polsat
Nz. Piotr Hajkowski, pseudonim „Gniady” | foto: Polsat

Były operator Jednostki Wojskowej FORMOZA. 16 lat służby w jednostkach specjalnych.
Ma na koncie wiele misji zagranicznych, które odbywał głównie w rejonie Zatoki Perskiej i Afganistanie. Od 2014 r. prywatny kontraktor w Libii, Libanie, Syrii i Ukrainie. Mistrz Polski w nurkowaniu na azymut. 

Piotr Soyka, pseudonim „Soyers”

Nz. Piotr Soyka, pseudonim „Soyers” | foto: Polsat
Nz. Piotr Soyka, pseudonim „Soyers” | foto: Polsat

Były operator Jednostki Wojskowej KOMANDOSÓW w której służył ponad 21 lat. Odbył 10 misji bojowych w Afganistanie. Wziął udział w ponad 200 operacjach specjalnych najwyższego ryzyka. Skoczek spadochronowy, płetwonurek bojowy, instruktor strzelania oraz taktyki. 

Reklama
Reklama