TVP World wróciło do emisji programu

TVP World wróciło z emisją programu na żywo
Reklama

Anglojęzyczny kanał informacyjny – TVP World, wrócił do regularnej emisji programu. Po prawie trzymiesięcznej przerwie ponownie jest dostępny na platformach cyfrowych, w sieciach kablowych oraz on-line.

TVP World ponownie dostępna na platformach i on-line

Emisja programu TVP World była zawieszona od 20 grudnia, kiedy została odwołana rada nadzorcza i zarząd państwowego nadawcy, o czym na bieżąco informowaliśmy w naszej relacji – „Błyskawiczne zmiany w państwowych mediach”. Po wielu tygodniach, 11 marca TVP World powróciło z regularną ramówką. Dodatkowo został przywrócony serwis tvpworld.com

Wkrótce zostanie też ponownie uruchomiona transmisja naziemna na Litwie, w Estonii i Austrii, a także na MUX-6 w Polsce.

Dyrektor M. Broniatowski o zmianach na antenie 

„Naszym głównym celem jest informowanie świata o tym co dzieje się w Polsce i w otaczającym nas regionie Europy Centralnej i Wschodniej, a zwłaszcza w walczącej Ukrainie. Będziemy objaśniać znaczenie relacjonowanych wydarzeń i dlaczego są one ważne dla reszty świata” – mówi Michał Broniatowski, dyrektor-redaktor naczelny TVP World.

Od 11 marca program jest nadawany z nowego studia, na antenie będą pojawiać się też wiadomości kulturalne oraz wywiady i reportaże. W planach jest również uruchomienie w najbliższej przyszłości serwisów informacyjnych w języku niemieckim, rosyjskim i ukraińskim.

Reklama
Reklama