Interia przejmuje kontrolę nad Antyweb.pl. Grzegorza Marczak pozostaje

Grupa Polsat Plus większościowym udziałowcem Antyweb.pl
Reklama

Do Grupy Polsat Plus dołącza serwis technologiczny Antyweb.pl. Spółka Antyweb sprzedała 70% udziałów, które nabyła Interia. Co dalej będzie z twórcą serwisu Grzegorzem Marczakiem? Czy pozostanie na stanowisku redaktora naczelnego?

Interia większościowym udziałowcem Antyweb

70% udziałów w Antyweb.pl nabędzie portal Interia, który należy do Grupy Polsat Plus. Pozostałe 30% udziałów pozostanie u właścicieli serwisu tj. Grzegorza Marczaka i firmy Harpin. Jak przekazał Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii Grupy Polsat Plus„Nabycie udziałów w Antyweb traktujemy też jako inwestycję, jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu wsparciu pozycja i znaczenie Antyweb będą coraz większe (...)”.

Marczak pozostanie na stanowisku

Grzegorz Marczak, założyciel i redaktor naczelny Antyweb.pl pozostanie na swoim stanowisku i nadal będzie odpowiadał za sprawy redakcyjne. „Bardzo cieszę się, że Antyweb pozyskał tak silnego i znaczącego partnera na rynku mediów w Polsce. Współpraca z Grupą Polsat Plus i różnego rodzaju przyszłe synergie to dla Antyweb.pl wejście na kolejny poziom w rozwoju serwisu. Liczę na dużo ciekawych wspólnych projektów i zaangażowaną współpracę. Osobiście uważam tę transakcję za duży sukces wszystkich, którzy od lat budują ze mną Antyweb.pl” – powiedział Grzegorz Marczak, założyciel i właściciel Antyweb.pl.

Antyweb.pl to jeden z polskich serwisów internetowych poświęconych nowym technologiom. Strona została założona w 2006 jako blog prowadzony jednoosobowo przez Grzegorza Marczaka, który obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego. W 2011 roku Antyweb pozyskał finansowanie, które pozwoliło na zbudowanie efektywnie działającego pełnowymiarowego serwisu i przełożyło się na znaczące wzrosty odwiedzin i przychodów.

Reklama
Reklama