Zmiany w usłudze Internetu Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy PolsatCyfrowy Polsat wprowadził zmiany w ofercie szerokopasmowego dostępu do Internetu: nowe, większe pakiety danych, nową taryfę nocną, niższe stawki za przesyłanie danych w ciągu dnia po wykorzystaniu pakietów oraz nowy modem Huawei E182E – obsługujący technologię HSPA+.W miejsce dotychczasowych dodatkowych pakietów danych: 1 GB i 3 GB Cyfrowy Polsat wprowadził trzy pakiety. Każdy pakiet składa się z dwóch części. Jednej przeznaczonej do wykorzystania w godzinach 8:00-24:00 oraz drugiej dostępnej pomiędzy północą a 8:00.

Ceny pakietów 1GB + 1GB oraz 3GB + 9 GB odpowiadają cenom dotychczasowych pakietów. Pakiet 5GB + 25GB jest nową propozycją operatora przeznaczoną dla tych użytkowników, którzy chcą pobierać i wysyłać bardzo duże pliki, używać multimediów w sieci.

Nowe pakiety, podobnie jak dotychczasowe, dostępne są w wersji stałej (odnawialnej z każdym cyklem rozliczeniowym) oraz jednorazowej (do wykorzystania przez 30 dni).

Po wykorzystaniu pakietu danych z abonamentu, w godzinach 00.00 – 8.00 abonenci oferty internetowej Cyfrowego Polsatu mogą przesyłać dane po stawce nocnej: 1 zł za 1 GB. Za pierwsze transmisje ponad abonament klientowi doliczana jest do rachunku opłata w wysokości 1 zł, a kolejne sesje transmisji danych są sumowane do 1 GB, z dokładnością do 100 kB. Następnie doliczana jest złotówka za każdy kolejny 1 GB, aż do początku kolejnego okresu rozliczeniowego, gdy klient nabywa prawo do korzystania z pakietów dostępnych w ramach abonamentu.

Jeśli klient wykorzysta dzienną pulę pakietu abonamentowego, to nadal ma dostęp do Internetu z pełną prędkością (dla technologii HSPA+ - do 21 Mb/s), a za dodatkowy transfer danych będzie płacił wg niższych stawek. Opłata będzie zależna od tego, jaki stały pakiet danych wybrał.

Z nowej oferty pakietów i stawek mogą korzystać także dotychczasowi abonenci usługi Internetu Cyfrowego Polsatu. Należy złożyć stosowną dyspozycję telefonicznie w Centrum Obsługi Klienta lub elektronicznie na stronie www.icok.cyfrowypolsat.pl.

Do oferowanego dotąd modemu ZTE MF668 dołączy nowe urządzenie – modem Huawei E182E. Obydwa obsługują technologię HSPA+ i pozwalają korzystać z maksymalnych prędkości dostępnych w usłudze Cyfrowego Polsatu (do 21 Mb/s przy pobieraniu danych i do 5,76 Mb/s przy wysyłaniu danych). Modemy można kupić w cenie od 1 zł.

Kolejną nowością, która w ofercie Cyfrowego Polsatu pojawi się już wkrótce będzie router Huawei D100, pozwalający za pośrednictwem WLAN podłączyć do Internetu Cyfrowego Polsatu kilka komputerów w domu. Dla tych klientów, którzy znajdują się na granicy zasięgu usługi wprowadzona została antena zewnętrzna, która poprawia jakość sygnału radiowego.