Marcin Hajek nowym dyrektorem VOD.pl

OnetZ początkiem lutego Marcin Hajek objął nowe stanowisko w Grupie Onet.pl. Jako szef VoD.pl będzie odpowiedzialny za rozwój platformy i realizacje jej strategii. Tym samym Hajek dołącza do zespołu Sabiny Lipskiej, dyrektora wideo Grupy Onet-RASP.„VOD.pl jest jednym z najważniejszych brandów Grupy Onet.pl i liderem rynku w obszarze jakościowych treści filmowych. Biblioteka naszego serwisu to ponad 6000 filmów, programów telewizyjnych, seriali, filmów dokumentalnych i oferty dla dzieci od najlepszych producentów i dystrybutorów polskich i światowych. W tym roku spodziewamy się kolejnych platform VOD, rodzimych, jak i zagranicznych, które będą stawiać przed nami nowe wyzwania” - komentuje Sabina Lipska.

Zadania dla Marcina Hajka to rozwój produktu VOD, wprowadzenie nowych modeli biznesowych, akwizycja najlepszych treści audiowizualnych i przede wszystkim multiplatformowa spójność.

Marcin Hajek pracuje w Grupie Onet.pl od 2007 r., ostatnio jako dyrektor Działu Monetyzacji Produktów. Wcześniej pracował m.in. w firmie CD Projekt (aktualnie cdp.pl) oraz Interii. Ma 15-letnie doświadczenie na rynku on-line i specjalizuje się w budowie strategii dla biznesów cyfrowych, a następnie ich rozwoju poprzez modele różne modele monetyzacyjne.