Super RTL przejmuje kanał Nickelodeon

Super RTL przejmuje kanał Nickelodeon
Reklama

Specjalny kanał dla dzieci i młodzieży – Super RTL nabędzie pakiet praw do emisji znanych produkcji Nickelodeon, w tym „Psi patrol” i „SpongeBob Kanciastoporty”. Jak będzie odbywać się przejęcie zasobów Nickelodeon?


Powiększenie bazy programowej Super RTL

Nabycie praw do emisji popularnych seriali Nickelodeon to wstęp do poważniejszych zmian na rynku telewizji dziecięcej. Super RTL planuje przejąć oprócz zasobów programowych również częstotliwość satelitarną Nickelodeon i zbudować nowy kanał satelitarny dla dzieci pod marką Toggo.

Budowa silnej marki dziecięcej

O nadchodzących zmianach informuje dyrektor ds. marketingu, marki i produktów konsumenckich w RTL Deutschland Thorsten Braun: „Rozszerzając współpracę z Nickelodeon i Paramount, Super RTL będzie oferował swoim młodym widzom jeszcze bogatszą bazę wysokiej jakości programów dla dzieci. Przejmując częstotliwość satelitarną, tworzony jest nowy, cenny łącznik Toggo dla grupy docelowej od 3 do 13 lat. Wpisuje się to w strategię uczynienia marki Toggo obecną i namacalną dla dzieci w jak największej liczbie kanałów i platform”.

 

Super RTL jest dostawcą treści dla dzieci w Niemczech. Firma dystrybuuje treści za pośrednictwem własnych linearnych kanałów telewizyjnych i platform cyfrowych, takich jak aplikacje, strony internetowe i SVOD. Marka parasolowa Toggo obejmuje między innymi seriale, gry i wydarzenia dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Toggolino jest dostosowana do potrzeb i nawyków oglądania przedszkolaków i małych dzieci.

 

Reklama
Reklama