Alice In Chains gościem „Rockfilera” w Rebel.tv

Rebel.tvW najbliższym programie „Rockfiler” wyemitowany zostanie wywiad z Mikiem Inezem, Seanem Kinneyem i Williamem DuVallem, członkami amerykańskiej legendy grunge’u – Alice In Chains. Muzycy Alice In Chains nie lubią być identyfikowani ze stylem grunge. Uważają go jedynie za slogan marketingowy.Dlatego też, już od początku lat 90-tych, czyli czasów tworzenia tak zwanej „wielkiej czwórki grunge'u” – Alice In Chains, Pearl Jamu, Nirvany i Soundgarden - muzycy grupy odcinali się od takiej klasyfikacji. Wolą być znani po prostu jako zespół rockowy.

Minęło ponad 20 lat i można powiedzieć, że artyści związani z Alice In Chains nie mieli łatwego życia. „Black gives Awal to Blue” to najnowsza płyta studyjna, nagrana po 14 latach. Zespół wraca nie tylko z nowym krążkiem ale również z nowym wokalistą Williamem DuVallem, który zastąpił tragicznie zmarłego Laynea Staleya.

Bohaterowie tego odcinka Rockfilera opowiedzą jak rozpoczęli nowe życie. W programie usłyszeć będzie można również o ich rozwoju, o latach kiedy żyli według sloganu „sex, drugs and rock’n’roll”, a także dowiedzieć się co ich pobudza do tworzenia.

Premierowy odcinek Rockfilera z udziałem Alice In Chains, w Rebel.tv 22 marca (poniedziałek) o godzinie 20:00. Powtórki będzie można zobaczyć w środę o 10:00, piątek o 16:00 oraz niedzielę o 18:00.