20 lat na ekranie. TVN Turbo świętuje jubileusz

20 lat telewizji TVN Turbo
Reklama

W grudniu 2003 TVN zapoczątkowało historię telewizji motoryzacyjnej. Powstał pierwszy polski kanał o tej tematyce - TVN Turbo. Przez 20 lat przyciąga pasjonatów motoryzacji i fanów szeroko pojętej adrenaliny.

20 lat telewizyjnej historii

Stacja, która zadebiutowała 12 grudnia 2003 r. o godz. 18:00,  stała się nieodłącznym elementem polskiego rynku telewizyjnego. Od pierwszych dni kładzie nacisk na lokalne produkcje i specjalistów z pasją. Jednym z najstarszych i najbardziej kultowych programów kanału jest „Automaniak”, który zadebiutował nawet przed samym TVN Turbo, bo już w 1998 roku w TVN. Choć przez lata przeszedł wiele zmian, nadal testuje najciekawsze auta.

Znane i lubiane programy

Drugim najdłużej nadawanym programem stacji jest „Zakup kontrolowany” – poradnik o używanych samochodach, którego gospodarzem od początku jest Adam Kornacki. Już po raz 36. podpowiada widzom przy wyborze wymarzonego pojazdu.

Od 2006 roku widzowie mogą śledzić „Raport Turbo” – pierwszy codzienny magazyn motoryzacyjny. Początkowo prowadzony przez znanego Patryka Mikiciuka, a obecnie przez Marcina Orzepińskiego i Kacpra Jeneralskiego.

Spot promocyjny dwudziestolecia TVN Turbo | TVN Turbo/Youtube

Kluczowe dla TVN Turbo są programy o motoryzacji. Emitowana jest seria „Duda kontra Szafrański” dla fanów rywalizacji oraz produkcje Adama Klimka, takie jak „Naprawy nie do naprawy” czy „Samochód marzeń” dla miłośników majsterkowania przy autach.

Wiosną zadebiutował nowy program „Jeździć, obserwować”, który przedstawia pracę polskich mechaników samochodowych.

Reklama
Reklama