Discovery Travel & Living i Animal Planet HD w ofercie CP

Cyfrowy PolsatPlatforma satelitarna Cyfrowy Polsat, wprowadziła do swojej oferty dwa nowe kanały, należące do Discovery Networks. Discovery Travel & Living stał się częścią pakietu „Familijnego” i zajął pozycję 98 na liście kanałów. Animal Planet HD, wprowadzony na pozycję 110, wzbogacił pakiet HD.„Regularny rozwój oferty programowej, w szczególności w obszarze kanałów HD, jest zgodny z przyjętą przez nas strategią, którą konsekwentnie wprowadzamy w życie. Discovery jest naszym wieloletnim partnerem, więc cieszy mnie rozszerzenie naszej współpracy o kolejne wartościowe stacje, szczególnie ze względu na fakt, że zarówno propozycje przyrodnicze, jak i lifestylowe cieszą się dużym zainteresowaniem naszych widzów. Wierzę, że ta współpraca nie zawiedzie żadnej ze stron” – powiedział Dominik Libicki, prezes zarządu platformy Cyfrowy Polsat.

„Cyfrowy Polsat to dla nas niezwykle ważny partner biznesowy, dlatego cieszę się bardzo z poszerzenia naszej współpracy. Dzięki włączeniu Discovery Travel&Living oraz Animal Planet HD do oferty platformy, abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli dostęp do 7 kanałów z portfolio Discovery. Wierzę, że w naszej bogatej propozycji każdy znajdzie dla siebie coś interesującego” – powiedziała Katarzyna Kieli, General Manager Discovery Networks Central Europe.

Discovery Travel & Living to lifestylowy kanał, skierowany głównie do kobiet zainteresowanych szeroko pojętym stylem życia. Zapewnia przestrzeń do rozwoju własnej kreatywności, a poprzez zawartość programową inspiruje do działania, poszukiwania nowych wyzwań, rozwijania pasji. Kanał nadaje 24 godziny na dobę. Wśród najbardziej popularnych serii znajdują się, m.in. „Rodzina 2+8”, prezentująca losy niezwykłej rodziny Kate i Jona Gosselinów oraz ich ośmiorga dzieci, cykl „Jak się nie ubierać”, w którym nominowani przez rodzinę i przyjaciół ludzie poddawani są stylowej metamorfozie oraz program „Salon sukien ślubnych” ukazujący pracę zespołu jednego z najbardziej ekskluzywnych salonów sukni ślubnych na świecie Kleinfeld Bridal.

Animal Planet HD to kolejny obok Discovery HD Showcase kanał nadawany w złotym standardzie 1080i HD, 24 godziny na dobę. Prezentuje prawdziwą naturę, angażuje odbiorców w poruszające historie, których bohaterami są groźni drapieżnicy, jak również domowi ulubieńcy.

W ofercie Cyfrowego Polsatu dostępnych jest 7 kanałów z grupy Discovery Networks: Discovery Channel, Animal Planet, Discovery World, Discovery Science, Discovery Travel&Living, Discovery HD Showcase oraz Animal Planet HD.