Wiosenna odnowa Trójki Polskiego Radia

Zmiany w Trójce Polskiego Radia. Nowa ramówka, osoby i audycje
Reklama

Z początkiem kwietnia Trójka Polskie Radio wprowadziła wiosenne zmiany do ramówki. Ma to być kolejny etap odbudowy wizerunku stacji, która ma dostarczać słuchaczom rzetelnej informacji. Przeczytaj, co nowego zaproponował państwowy nadawca radiowy. 

Odbudowa medium publicznego

Jak powiedziała dyrektor Trójki – Agnieszka Szydłowska, zmiana ramówki i wprowadzenie nowych audycji to dopiero początek drogi budowania medium publicznego, które swoim odbiorcom dostarcza rzetelnej informacji, rozbudza ciekawość świata, przypomina o tym, co nas wszystkich łączy i dba o demokratyczny dostęp do kultury.

Szydłowska zapowiada kolejne zmiany oraz poszukiwanie nowych form i pomysłów. Zgodnie z ostatnią falą badań Radio Track – KBR (grudzień 2023 - luty 2024) udział w rynku Trójki Polskiego Radia wynosi 2,2% i zajmuje szóste miejsce (razem z Antyradiem) pod względem słuchalności.

Zmiany w ramówce i nowe audycje

Główny program „Zapraszamy do Trójki” będzie nadawany dwukrotnie. Robert Grzędowski poprowadzi poranną audycję od 6:00 do 9:00, a popołudniowe pasmo (od 16:00 do 19:00) zostanie podzielone między Katarzynę Borowiecką i Piotra Łodeja.

W dni powszednie o godzinie 8:13, w programie „Bez uników” Renata Grochal zaprosi do rozmów z politykami. 

Po południu powróci sekcja komentarzy politycznych, gdzie Sylwia Białek i Paweł Turski będą dyskutować z obserwatorami sceny politycznej.

Na antenę Trójki powróci także Jan Emil Młynarski. „W tonacji Trójki” będzie nadawany od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00, a wieczory weekendowe będą poświęcone kulturze. W każdą sobotę o 19:00 zaplanowano teatr, a o 20:00 audycję „Plik tekstowy” prowadzoną przez Maksa Cegielskiego, poświęconą polskim książkom. Natomiast w każdą niedzielę o godz. 20:00 wyemitowana zostanie audycja „Wszystkie książki świata” prowadzona przez Michała Nogasia.

Na antenie Trójki pojawią się także audycje tematyczne, takie jak przeprowadzenie słuchaczy przez meandry języka polskiego przez Mateusza Adamczyka, zaproszenie do „Królestwa roślin” przez Pawła Sztarbowskiego, oraz propagowanie idei bezinteresownej pomocy w programie „Niewidzialni” prowadzonym przez Macieja Wasielewskiego.

Reklama
Reklama