„Paryż 1900: Policja”. Historyczny dramat kryminalny

Aktorzy serialu Epic Drama „Paryż 1900: Policja”

„Paryż 1900: Policja” to serial rozgrywający się w mrocznym okresie historii Francji, który ukazuje świeżą perspektywę na Paryż z początków XX wieku. Francja, okaleczona przez skrajną prawicę, grupy antysemickie i rosnącą anarchię, nigdy nie wydawała się tak słaba.

Paryskie sprawy kryminalne

Szef policji Louis Lepine zostaje pilnie wezwany z emerytury, aby przywrócić porządek w Paryżu. Z kolei tragiczne odkrycie torsu młodej kobiety w walizce płynącej w dół Sekwany mobilizuje młodego, ambitnego detektywa Antoine'a Jouina do podjęcia działań.

Serial śledzi również losy Josepha Fiersi, skorumpowanego oficera znanego z szantaży, który dorabia jako płatny zabójca dla tajnej policji. Zaczyna interesować się głośnym śledztwem i werbuje Meg Steinheil – kurtyzanę oskarżoną o zabicie prezydenta – do pracy w charakterze szpiega. W Paryżu, gdzie zbrodnia i grzech mieszają się z bogactwem i purytanizmem, wszystkie te postaci przypadkowo spotykają się ze sobą i łączą siły, by ocalić Francję.

Mieszanka dramatu kryminalnego i czarnego humoru

Serial jest mieszanką dramatu kryminalnego, thrillera politycznego i czarnego humoru. Sceny łączą się z mrocznymi, pełnymi napięcia momentami, tworząc społeczną satyrę i serwując dramat w stylu koreańskich filmów Bonga Joon-Ho i Parka Chan-Wook. To pogłębiony i autentyczny portret – nie tak pięknej – Belle Époque. Scenariusz oparty został na rzeczywistych wypowiedziach z tamtych czasów i odtwarza narodziny kryminalistyki, ukazując śledztwo inspirowane prawdziwą zbrodnią, która wstrząsnęła ówczesnym społeczeństwem.

Emisja: od 29 sierpnia, w każdy poniedziałek o godz. 21:30 w Epic Drama

Reklama