Al Jazeera English nadawcą roku New York Festivals TV & Film Awards 2023

Al Jazeera z nagrodą  na New York Festivals TV & Film Awards
Reklama

Al Jazeera English została uznana za „Nadawcę roku” podczas dorocznej gali New York Festivals TV & Film Awards 2023. Nagroda trafiła do telewizji po raz siódmy z rzędu. Za jakie materiały została nagrodzona Al Jazeera English?

Nagrody nowojorskiego festiwalu rozdane

Nagroda „Nadawcy roku” trafia do podmiotu medialnego, który zdobędzie w konkursie największą liczbę złotych medali. W festiwalu brały udział treści z ponad czterdziestu krajów. Al Jazeera English otrzymała osiem złotych medali, w tym za najświeższe informacje o zabiciu dziennikarki  telewizji Al Jazeera Shireem Abu Akleh przez żołnierzy armii izraelskiej w maju ubiegłego roku. Natomiast reporter Charles Stratford, zdobył złoty medal za relację z wojny toczącej się na terenie Ukrainy. Pozostałe medale trafiły do dokumentalnych produkcji stacji. Dodatkowo telewizja otrzymała dziesięć srebrnych i szesnaście brązowych medali.

Zadowolenia nie krył dyrektor zarządzający Al Jazeera English Giles Trendle:

„To zaszczyt zostać nadawcą roku przyznanym przez New York Festivals TV & Film Awards. Podobnie jak wiele organizacji medialnych, nasi dziennikarze stoją przed wieloma wyzwaniami związanymi z relacjonowaniem wiadomości i opowiadaniem ważnych historii z całego świata, które mają znaczenie. Ta nagroda jest wyrazem uznania dla naszych wspaniałych, kreatywnych, pracowitych zespołów(…)”.

Jury festiwalu składa się z ponad dwustu reżyserów, scenarzystów, a także producentów i ekspertów z branży medialnej. Nagrody przyznawane są od ponad 60 lat.

Reklama
Reklama