Wimbledon hitem Polsatu Sport. Świątek podbija oglądalność

Wimbledon hitem Polsatu Sport. Jaką oglądalność?
Reklama

Polsat Sport odnotował wysoki wynik oglądalności podczas rozgrywek na Wimbledonie. Awans polskiej tenisistki Igi Świątek do ćwierćfinału był najchętniej oglądaną pozycją w ramówce, a Polsat Sport w tym czasie był najchętniej oglądaną stacją telewizyjną.

Widzowie kibicują polskim tenisistom

Rozgrywki tenisowego turnieju trwają od 3 lipca. Dużą publiczność przed telewizorami zbierają mecze z udziałem polskich tenisistów Magdaleny Fręch, Magdy Linette, Huberta Hurkacza, a szczególnie z Igą Świątek. Zmagania Świątek do ćwierćfinału oglądało ponad 2 miliony widzów. W tym czasie był najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w naszym kraju.

W niedzielę Polsat Sport zajął trzecie miejsce zestawienia średniej dziennej widowni telewizyjnej. W grupie komercyjnej (16-59 lat) stacja osiągnęła historyczne udziały w rynku na poziomie 5,13%, a wśród wszystkich widzów 5,82%.

Niestety nowych rekordów nie zapewni Polsatowi Sport Iga Świątek na korcie Wimbledon. Tenisistka zakończyła dzisiaj rywalizację w turnieju, po przegranej w meczu z Eliną Switoliną.

 

Reklama
Reklama